Wpis z mikrobloga

@sehuniasta: Które te? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie dużo zależy od tego, jakie samo i spółgłoski występują w sylabie. Według mnie najprostszym sposobem na ogarnięcie jest spróbowanie przeczytać jakieś zdanie, dla pewności czy dobrze się nauczyłaś czytać możesz wrzucić do Google Translate i odtworzyć dźwięk.
Później możesz spróbować napisać np. w Wordzie jakieś zupełnie z czapy sylaby i zobaczyć jak powstają. Nie ma co uczyć się
  • Odpowiedz
@moonlisa: chodzi mi jak łączyć bloki sylabowe, nie wiem czy rozumiesz. Nie chodzi teraz o dźwięk a o samo zapisywanie. W moim przypadku muszę zapisać polskie imiona w hangulu, tak dla ćwiczeń. No i jest to z lekka problematyczne.
  • Odpowiedz
@moonlisa: O!o! właśnie, czemu "lub"? o masz, teraz to mi namieszałeś, ale chyba 2 wersja bardziej poprawna? i mam wrażenie, że w pierwszej nie ma "h", prawda?

imion mam sporo. XD bo mojej rodziny. ale to może wytłumaczysz mi czemu moja nauczycielka zapisała moje imię z podwójnym "L"? to znaczy: 올리비아 ?
  • Odpowiedz
@sehuniasta:
Pierwsza opcja jest poprawna w tym wypadku. Nie ma bardziej lub mniej, chociaż to wciąż zbitka przypadkowych liter. ( ͡° ͜ʖ ͡°) h jest w drugiej sylabie ㅎ + ㅜ

90% przypadków sylaba powinna zaczynać się od spółgłoski (nie uwzględniam null). Przydaje się jednak czasami przyswojenie tych nieszczęsnych tabelek z ułożeniem głosek w sylabie dla poprawienia intuicji. (pic rel) xD
Pamiętaj też, że minimum tworzące sylabę
moonlisa - @sehuniasta: 
Pierwsza opcja jest poprawna w tym wypadku. Nie ma bardziej...

źródło: comment_ZKTCtVGw20IFgIBw9hzoiEtAdcPOcoFh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@moonlisa: Myślę, że naprawdę mi to pomoże. (ʘʘ)Jestem Ci szalenie wdzięczna za pomoc, zwłaszcza, że się jej tutaj nie spodziewałam. Teraz mi się rozjaśniło a i picrel się przyda.( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@sehuniasta: Moja motywacja jest dość prozaiczna - manhwa. Tower of God i The Breaker to są #!$%@? majstersztyki. Autor ToG prowadzi bloga na którym dodaje wpisy uzupełniające historię. Fajnie jakbym mógł to czytać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą, zawsze lubiłem języki z dalekiego wschodu.

A u Ciebie jak to wyszło? W ogóle to rozumiem, że chodzisz na jakiś kurs?
  • Odpowiedz
manhwa


@moonlisa: Aaa, czyli komiksy? Manga czy coś? Wybacz, w tej kwestii jestem laikiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mnie nigdy taka forma czytania nie przekonała, chociaż też nie miałam z tym jakoś bardzo styczności.
Może nie każdy język z dalekiego wschodu mnie urzekł, ale koreański całkiem przyjemnie brzmi. Moja motywacja jest banalniejsza, zwyczajnie zaczęło się od koreańskiego popu, przez zainteresowanie samą Koreą, a teraz chciałabym móc dogadać
  • Odpowiedz
@sehuniasta: Takie komiksy właśnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem pod wrażeniem, że jeszcze się trzyma. Trzeba konsumować. Zazdro, że masz taką możliwość kursu! Gdybym wciąż mieszkał w okolicy to bym mógł się porwać na to. :(
  • Odpowiedz
@BlackLadybug: O to super! Na razie chyba sobie jako tako radzę ale jestem szalenie wdzięczna za propozycję, niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości skorzystam. Jednak nie chcę kogoś tutaj wykorzystywać, więc najpierw popróbuję coś zdziałać samej. :)
  • Odpowiedz
@sehuniasta: @BlackLadybug: Ej ej, wołajcie mnie przy okazji. Proszę! ()

Wyprowadziłem się, ale wbrew pozorom mam teraz więcej luzu i czasu dla siebie. Siedzenie w pracy po naście godzin przez ostatni miesiąc to tylko mój wybór. xD
  • Odpowiedz