Wpis z mikrobloga

@MajorFox: no i właśnie to mi się podobało w Iron Fist, że nie był uber koksem. Widać, że jest bardzo początkującym bohaterem i myślę, że to się starali pokazać, że ludzie to większy przeciwnik niż jakiś tam "smok". To jak poszukuje tej mocy, gubi się w tym wszystkim też dało mu autentyczności. Zobaczymy co pokaże w Defenders :)
@Janek_Szyderca: niżej kilka rzeczy które były bez sensu wg mnie

UWAGA PONIŻEJ SPOILERY Z IRON FISTA (nie chciało mi się wszystkiego pakować w spoiler) Czujcie się ostrzeżeni

Słabe sceny walki

oglądając początek IF miałem wrażenie, że oglądam Arrow
- Bogaty chłopak traci rodzica/rodziców w katastrofie ☑
- jest uznany za zmarłego ☑
- jest szkolony w tajemniczym miejscu ☑
- wraca do swojego miasta by wymierzać sprawiedliwość ☑

Madame Gao, Chinka
@MajorFox: to nie Bakuto tylko Davos

@Janek_Szyderca: Z Hand zrobili #!$%@? illuminati, Gao na początku miała swoją frakcję i na potrzeby tego serialu zmienili ją na chińską Hand. Przedtem byli to tylko Japończycy, jak w komiksach do tego ostro powiązani z ich kulturą, a tu nie, Hand to teraz #!$%@? masoni.

do tego frakcja Bakuto szkoląca armie nastolatków

Davos płakał, że to nie on został Iron Fistem i gadał że
@Trajforce: @Janek_Szyderca: racja, pomylili mi się

głupie też było zrobienie z Dannego wybrańca, kogoś z przepowiedni.

na tytuł Iron Fista trzeba było zasłużyć.
Ukończyć szkolenie, wygrać turniej, który wyłaniał najlepszego z uczniów, który miał stawić czoła smokowi.
A tutaj grupka mnichów uznała "to jest ten wybraniec, niech idzie walczyć"

Już nie pamiętam o co Davos wkurzał się bardziej. O to, że Danny został wybrany, czy o to że opuścił KunLun
@MajorFox: Miał prawo opuścić, ale nie mógł się tytułować jako Iron Fist chyba ?
@Trajforce: Nie mówię, że serial był wolny od błędów czy wątków totalnie z dupy, ale jakoś mnie urzekła postać tak przedstawionego Iron Fista. Szczerze to nie wiem jak było w komixach, ale z tych wszystkich seriali ten obejrzałem jednym tchem i nie zwracałem, aż tak uwagi na logikę. No Daredevil z 2 sezonem co prawda też