Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do osób z #architektura i #budownictwo
Mamy w firmie do powieszenia kaseton z dibondu (reklama zewnętrzna) na naszej kamienicy, sęk w tym, że kamienica jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków (to nie jest rejestr zabytków, gminna ewidencja nie jest prawną formą ochrony). Szef przeszedł się do miejskiego konserwatora zabytków i niestety wynikły z tego duże problemy, ponieważ Pani nie wyraża na wywieszenie kasetonu w preferowanym przez nas kolorze - nota bene jest to kolor będący wizytówką naszej firmy. Jestem w tym temacie zielony ale czy ww. Pani ma podstawę prawną żeby wpływać na wersje kolorystyczne ? :) W naszej okolicy są banki, które używają tego koloru i tam problemu nie było ?
  • 14
@goras: Nie uważam żeby reklama była krzykliwa, sam jestem zwolennikiem oczyszczenia miasta z całego tego syfu. Reklama jest bardzo schludna, czerwony dibond połysk i 6 liter - totalny minimalizm. Mniej więcej tego pokroju jak na zdjęciu. Niestety ale trafiliśmy na kobietę, która na siłę całemu światu próbuje coś udowodnić (,)
ka_w - @goras: Nie uważam żeby reklama była krzykliwa, sam jestem zwolennikiem oczysz...

źródło: comment_FDf5hdhYJxQWc6CLVUzLmWnWD3ApdEOq.jpg

Pobierz
@goras: W takim razie mamy trochę inne gusta estetyczne. Jeżeli zakazać kasetonów pod każdą postacią i ustalić ogólny wzór jak szyld powinien wyglądać to jestem za, ale w chwili obecnej jest to tylko i wyłącznie dywagacja o wyższości koloru żółtego nad czerwonym.
@ka_w: ale kolor żółty przeważnie jest w podobnej tonacji jak elewacje (najczęściej jakieś piaskowe, beżowe kolory mają) natomiast kolor czerwony jest najbardziej krzykliwym kolorem, zarezerwowanym dla informacji bardzo ważnych - alarmowych. Popieram Panią Konserwator że wam nie pozwoliła na to.