Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka dla zainteresowanych #komunikacjamiejska ze #slask i #zaglebie

Kiedyś mi się wydawało że te nasze PKMy to stricte do konkretnych miast na leżą i tyle inne gminy nie mają żadnych udziałów. jak się nie dawno dowiedziałem wcale tak nie jest i:

PKM Sosnowiec: Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza (największy pakiet Sosnowiec)
PKM Katowice: Katowice, Siemianowice Śląskie, Chorzów (największy Katowice)
PKM Gliwice: Gliwice, Zabrze, Knurów, Zbrosławice i Gierałtowice (najwięcej Gliwice)
PKM Świerklaniec: Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach (MZKP)

#kzkgop #mzkp
  • 6
@sylwke3100: W sumie też tak kiedyś myślałem, ale chyba by to było naiwne myślenie skoro po Chorzowie dużo autobusów z pkm Kato jeździ.


@poczekalniaa: To raczej wynika z wygrania przetargu i bliskości zajezdni, dlatego też w Sosnowcu czy DG przeważają PKMy Sosnowiec.
@sylwke3100 PKM-y przeważają przez ustawione przetargi na 181 linii autobusowych, o ile w Sosnowcu może az tyle szortu nie ma, o tyle w Katowicach czy w Gliwicach pół floty musialoby pójść na złom, bo takich roczników KZK GOP w przetargach już nie dopuszcza. Wolę prywatnych przewoźników, może dlatego, że jeździ u mnie sporo gliwickiego przewoźnika, a nie np. sosnowieckiego