Wpis z mikrobloga

Odnośnie tamtego wpisu
Nygus niestety w coraz gorszym stanie... ()

Ma duże problemy z poruszaniem, praktycznie nie chce jeść. Szkoda, że w moim mieście nie ma wyspecjalizowanego weterynarza, chociaż jeśli to guz przysadki (a wszystko na to wskazuje) to i tak chyba nie można byłoby mu pomóc.

Dziewczyna załamana, spędza z nim bardzo dużo czasu, ja też cholernie przywiązałem się do tego małego gryzonia i ciężko będzie pogodzić się z tym, że lada dzień go zabraknie... Prawdopodobnie zostało mu kilka dni życia. Drugi szczur chyba czuje co się dzieje, bo od paru dni jest spokojniejszy i opiekuje się Nygusem myjąc go i śpiąc z nim.

To niesprawiedliwe, że tak mądre i pocieszne stwory żyją tak krótko...

#feels #pokazszczura #szczur #zwierzaczki #szczury i pozwolę sobie zawołać @crazyratlady bo chyba mirabelka ma coś związanego z #weterynaria
ZglaszamToDoProkuratury - Odnośnie tamtego wpisu
Nygus niestety w coraz gorszym stan...

źródło: comment_1ChoJ8PTXns9G80QXHWxxkvyFq7YhwOH.jpg

Pobierz
  • 8
@ZglaszamToDoProkuratury: trzeba go uśpić jeśli przestanie jeść. Jeśli tego nie zrobisz to umrze w bólach albo przez uduszenie (niewydolność płuc) albo przez zagłodzenie. Uspanie kosztuje ok 30zł i jest najbardziej humanitarne. Jeśli widzisz że cierpi i nie bawi się to też warto usypiać bo najprawdopodobniej ma straszne bóle głowy ale nie może tego zakomunikować tylko się zwija w kłębek.
@ZglaszamToDoProkuratury No tak czułam, że to jednak przysadka.
Szkoda, że nie mogliście podjechać do Łodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°). Przy przysadce nawet w tak #!$%@? stanie warto dać zwierzowi szansę i jebnąć końską dawkę sterydu, a następnie spróbować wpompować w niego kabergolinę/bromokryptynę (większość nawet psiokocich wetów i tak ją ma, bo to się stosuje u suk na zahamowanie laktacji) - niekiedy szczur się podnosi i można go taką