Wpis z mikrobloga

Protest szczeciński, kiedy patrzymy na zdjęcia, oparty jest na członkach Platformy Obywatelskiej. Stoją oni prawie na każdym z protestów z przodu. Opisywana jako działaczka KOD pani Rybakiewicz, która protesty organizuje, to działaczka PO, radna Platformy w radzie powiatu polickiego, wcześniej wicestarosta powiatu z ramienia PO. Obecnie pracuje w zarządzanym przez platformianego marszałka Urzędzie Marszałkowskim. Na zdjęciach są radni miejscy PO - obecni i byli, zawsze kilkoro. Jest też radny Dorżynkiewicz, który do rady wchodził z listy PO, a dzisiaj też pracuje... u marszałka województwa. Na wielu zdjęciach z przodu stoją liczni pracownicy tego urzędu, nawet w randze dyrektorów. Do tego dochodzą działacze Nowoczesnej, SLD i partii Razem. To oni protestem sterują, oni wykrzykują hasła, oni napędzają i podsycają antyrządowe nastroje. Więc gdy dla części protestujących wszystko już powinno się skończyć, partyjny aktyw kilku ugrupowań, pod przewodnictwem PO, będzie protestował nadal. Ale to nie walka o konstytycyjność i dobre prawo, tylko o wpływy. Warto mieć tego świadomość, kiedy po raz kolejny będziemy czytać o bezpartyjnych, oddolnych, spontanicznych protestach mieszkańców.


#polityka #neuropa #bekazlewactwa #bekazpodludzi #4konserwy
  • 9
  • Odpowiedz
@patrykk994: Wybacz, ale się nie zgodzę. Dużo bliżej mi do tego **Ale to nie walka o konstutucyjność i dobre prawo, tylko o wpływy.**
A teraz uwaga: wpisałem sobie w google "protest przeciwko zmianom w ustawie o sądzie". Fakt, mistrzem wpisywania pytań w wyszukiwarce nie jestem. Klikam w artykuł z 20 lipca. Fotka z Warszawy. Opis: Protest zorganizowany przez Platformę Obywatelską...

  • Odpowiedz
@patrykk994: Spontaniczny: 1. <> Z sjp.
Tu możesz mieć rację. Poszukałem dalej informacji o organizatorach protestów, przewijają się tam takie nazwy: KOD, sympatycy KOD, Platforma, członkowie partii opozycyjnych. Lemingi i Ci, którym ciężko będzie za 2000 PLN utrzymać dwa domy (ci sami ludzie przychodzą protestować za każdym razem), przyjdą na każde zawołanie. PiS zdelegalizuje deszcz- bronimy praw producentów parasolek i płaszczy przeciwdeszczowych.
Krócej: jest organizator, są ludzie którzy przykdą zawsze i
  • Odpowiedz