Wpis z mikrobloga

@drugsorbrain: wrzuce tu zdjecie z telefonu przedstawiające jakąś sciane. Pochwalisz? :D Nie wynośmy na piedestał czegos co moze zrobic kazdy. Tak samo zdjęcia makro. Odpowiedni obiektyw, ostrzysz, klikasz i bęc. Fotografia polega na pomyśle, świetle i kadrze. To jest sztuka. Takie bajery to tylko skrót do chwilowej fascynacji przez laików.
  • Odpowiedz
@monarchista: Może i nie magia. Dla mnie to była magia, bo specjalnie w środku zimy polowałem na ten pociąg o 4 nad ranem, bo wiedziałem że będzie przejeżdżał. Było zimno, czekałem na niego pół godziny. Musiałem też tak dobrać czas, żeby cały pociąg przejechał w trakcie naświetlania. Poza tym w nocy ustawiałem ręcznie ostrość, co łatwe nie było. Bo autofocus by nie zadziałał w takich warunkach nigdy! Także nie jest to
  • Odpowiedz
@Syntax: gadanie. Wiecej wysilku niz pracy z aparatem. SZacun ze ci sie chcialo ale zdjecie jest banalne. No sory. Ostrosc jest prosta bo wysyarczy ze ktos stanie w tym miejscu, poswiecisz latarka i juz masz. Czas wystarczylo dac na bulb i juz miales tyle ile chcesz. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Syntax: robie zdjecia od 6 lat codziennie i takie cos mnie nie jara bo mozna to zrobic w minute. Jak mowilem szannuje ze ci sie chcialo ale to tak jakby chwalic kogos za to ze ciezko harowal 12h dziennie 6 dni w tygodniu za 1000 zl.
  • Odpowiedz