Wpis z mikrobloga

Mircy jakie konto walutowe w euro najlepsze do pracy za granicą? Najbardziej się skupiam na darmowych wypłatach z bankomatu, darmowych przelewach przychodzących w euro, darmowych płatnościach kartą i darmowym utrzymaniu konta. Kantor walutowy Alior spoko tyle że wypłaty z bankomatów to koszt 9zł więc odpada. Nest konto waluta wydaje się spoko ale muszę otworzyć je jak najszybciej a mogę założyć tylko przez internet bo nie ma lokalu w okolicy. Halp
#emigracja #bankowosc #banki #kontobankowe #nestbank #aliorbank
  • 18
5zł za każdorazową wypłatę z bankomatu za granicą, każda płatność bezgotówkowa też 5zł, no świetne konto xD

@MG66: Co? Skąd takie bzdury wziąłeś?
Wydanie karty 10zł (ważna 3 lata), płatności i wypłaty z bankomatów są bezpłatne.
@MG66: ile się czeka to Ci nie powiem bo dawno to konto zakładałem i nie pamiętam. Ale skoro uderzasz na holandię to vpay będzie najlepszą opcją (wszędzie zapłacisz) wiem z własnego doświadczenia.
@pkoneman: Na przykład we Francji. Poziom akceptacji podobny jak w Niemczech MasterCarda, tj. niektóre ATMy, większe sklepy, hotele i stacje benzynowe. Dla Holandii rzeczywiście VPay będzie dużo lepszym wyborem.

5zł za każdorazową wypłatę z bankomatu za granicą, każda płatność bezgotówkowa też 5zł


@MG66: Ale Ty nie zakładasz konta oszczędnościowego, tylko ROR w euro, zwane w TOiP kontem walutowym...
@ms93: Faktycznie jest w cenniku, dlaczego tak robią? W sensie nie pokazują całej oferty na stronie głównej, po co to ukrywać?
A co do konta to rzeczywiście spoko ale darmowa jest tylko karta MC NFC, wiesz może czym się różni od zwykłej i jak z płatnościami MC w Holandii?
Zawołam jeszcze Was @pkoneman @MichaelT128 do ostatniego pytania
@MG66: Wcześniej było, ostatnio jakoś zniknęło. Może ta oferta im się średnio opłaca, ale zostawili ją dla wtajemniczonych wiernych klientów. NFC to karta w telefonie, potrzebujesz zwykłej MC za 10zł. To opłata za wydanie, raz na 3 lata.
@MG66: co do MC to zapłacisz ale nie wszędzie np. miałem taką sytuację ze w jednym markecie jumbo normalnie płatność MC przeszła a w innym jumbo w innej miejscowości już nie zaakceptowało. Czyli loteria. Lepiej bierz vpay i wszędzie zapłacisz.
@MG66: no w tmobile mają MC. ale nie aż taki wielki problem bo bankomaty tmobile też ma darmowe, więc robiąc zakupy lepiej miej przy sobie gotówkę jakby MC nie zaakceptowali.