Wpis z mikrobloga

Rodzice robią dziecku, trzymającemu flagę naszego kraju, zdjęcie - normalne, całkiem fajna sprawa, patriotyzm od małego itp.

Natomiast oczywiście na tym portalu mogę się dowiedzieć że jest to zdjęcie "propagandowe", że rodzice są pieprzonymi lewakami i w ogóle przeczytam milion teorii na temat jednego głupiego zdjęcia w turystycznym mieście.

I to pisze "prawak" któremu teoretycznie powinno zależeć na patriotyzmie i wolności.

Ech....
  • Odpowiedz
  • 0
@Viesti: napisałem gdzieś, że jestem "prawakiem"? Sądzisz tak, bo nie popieram zabierania dzieci na zgromadzeniach? Zdjęcie zostało zrobione na kilkanaście minut przed zgromadzeniem, a kobieta która robi zdjęcie nie jest rodzicem. Była fotoreporterką. Czekałem tam jakieś 15 min na koleżankę, trochę zaobserwowałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@su1ik: to co trzyma dziecko w ręce jest bez znaczenia. Chodzi o jego obecność na zgromadzeniu. Nie twierdzę, że nie może brać udziału, ale jaki jest sens obecności tego dziecka, poza próbą wpłynięcia na opinię publiczną?
  • Odpowiedz
@lewxp: Przesadzasz. Zabrali dziecko z sobą bo co mieli z nim zrobić? Szukać opiekunki na wieczór? Też mi się nie podoba wykorzystywanie dzieci w propagandzie politycznej - widziałem nawet niemowlaki które miały na wózku jakieś debilne hasło z przekleństwami i uważam to za obrzydliwe.

Ale co tu jest złego? Dziecko z polską flagą? I nawet niech fotoreporterka robi im zdjęcie no i co? Zapewne nie tylko im je robiła. Nic
  • Odpowiedz
  • 0
@Viesti: No to w takim razie ostatnio jest jakiś wysyp rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dzieci. Na każdym zgromadzeniu jest ich pełno. To nie jest przypadek. Ludzie zrozumieli, że dziecko w dużym stopniu wpływa na opinię społeczeństwa, więc sprowadzają ich coraz więcej.
  • Odpowiedz
@lewxp: Przejdź się dzisiaj do parku, do kościoła, na zakupy czy gdziekolwiek indziej. Też zobaczysz wysyp rodziców ze swoimi pociechami. To już nie czasy wielopokoleniowych rodzin gdzie można było zawsze zostawić dzieciaki z dziadkami. Większość młodych chce i mieszka na swoim, często przeprowadzili się do dużych miast.

Naprawdę wyobrażasz sobie że ci wszyscy ludzie, z wielotysięcznych protestów wynajmują opiekunki czy jadą do rodziców na wieś zostawić dzieciaki bo w zasadzie
  • Odpowiedz
  • 0
@su1ik: nie rozpatruję tego ze względu na "wolno, nie wolno", bo oczywiście wolno. Tylko czy OK jest używanie dziecka, jako środka do osiągnięcia pewnego celu?
  • Odpowiedz
  • 0
@su1ik: pisałem o zdjęciu propagandowym, a więc dopiero zostanie użyte do propagandy. Widząc dziecko na zgromadzeniu (na zdjęciu) przeciętny Kowalski inaczej zareaguje, niż widząc przeciętnego uczestnika. Czyż nie jest to manipulacja emocjonalna?
  • Odpowiedz
@voor: Zdajesz sobie sprawę że jesteś debilem? Może weź do swoich oślizgłych łap coś do czytania. Nie znowu niusłika. Gorąco polecam. Nawet biblię. Zdziwisz się...
  • Odpowiedz