Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: Żeby się nie #!$%@?ć z instalacją? No i masz już wrzuconych wiele podstawowych pakietów więc system jest ready-to-use w mniej niż kilka godzin, instalacja ma też kilka wbudowanych dodatków (możesz zażyczyć sobie jakiś pierdół do drukarek, libreoffice, bt support, aur (jeszcze chyba yaourt albo cos innego) steam etc.

No i z autopsji - obojętnie jaki DM z obojętnie jakim DM - wszystko się gryzło, system nie chciał wstać, sterowniki
  • Odpowiedz
@NiespodziewanyRezultatDekapitacji: Zielonka w #!$%@? agresywna.
@mugenDeath: Ok. Dla mnie instalacja archa jeśli robiłeś ją chociaż raz zajmuje 5-10min i wszystko działało mi praktycznie zawsze niezależnie od maszyny. Ale w sumie to nie lubię archa. Pytałem o antegorsa bo z dupy chyba co 5 minut powstaje jakieś distro oparte o archa podobnie jak z ubuntu. Zastanawiam się jaki jest cel tego.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Antergos w porównaniu np do Manjaro jest "czysty", nie masz wszędzie kolorków wybranych przez devów, nie ma distrowego "theme". Miałem to i to, manjaro potrafiło mi się #!$%@?ć samo z siebie (raz policykit, raz coś z X) a Antergos stoi cały czas. Możliwe, że to kwestia użytkowania, nie pamiętam szczerze co tam już robiłem ale teraz używam Antergosa w robocie i w domu no i działa wyśmienicie.

Ja zainstalowałem
  • Odpowiedz
@RapRose: tzn, żeby używać pythona nie musisz stawiać osobnego systemu, możesz się zainteresować wirtualizacją i lub dockerem, który dobrze użyty może przyśpieszyć cały proces tworzenia i testowania oprogramowania
  • Odpowiedz
@RapRose: skoro zadajesz to pytanie, to jest to prawdopodobnie początek Twojej przygody z linuksem. Z tego powodu polecam Tobie następujące dystrybucje w kolejności od najbardziej przyjaznej użytkownikowi: Ubuntu/Mint, Fedora, OpenSuse. Ubuntu i Mint są chyba najbardziej nastawione na początkującego użytkownika, Fedora ma dobre wsparcie i jest dość popularna, OpenSuse cieszy się najmniejszą popularnością z tych wymienionych dlatego jest na końcu. Cała reszta, czyli Antegros, Manjaro, Arch, Kali, to są dystrybucje
  • Odpowiedz