Wpis z mikrobloga

Cześć, piszę do Was z małym problemem, potrzebuję porady jak najlepiej rozwiązać sprawę.


Niecały rok temu rodzice zakupili kosiarkę firmy NAC z silnikiem T OVH 675. Przez jakiś czas kosiarce zdarzało się nierówno pracować zaraz po odpaleniu, po 10-15 minutach problem ustawał. Wczoraj brat uruchomił maszynę, pokosił dosłownie dwie minuty i nastąpił wybuch. Rozerwało boczną osłonę silnika, tłok ją przebił. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dystrybutor NAC jest w Raszynie, najbliższy nam serwis znajduje się w miejscowości Skarżysko-Kamienna. Rodzice zadzownili do tego serwisu, przez telefon dowiedzieli się, że gwarancja może nie zostać uznana, bo silnik uległ uszkodzeniu przez niewłaściwe użytkowanie. Coś tu nie gra, nie wiem co musiałoby się dziać z tą kosiarką by wyrwało tłok ze środka.

Rodzice planują na tygodniu jechać z kosiarką do serwisu w Skarżysku, co radzicie zrobić w tej sytuacji? Pojechać tam z pismem, powołać się na rękojmię (nie wiem jak wygląda sprawa rękojmi w przypadku kosiarek, prosiłbym kogoś mądrzejszego o wypowiedzenie się w tym temacie), czy jeszcze w inny sposób rozwiązać sprawę?

Bardzo proszę o pomoc, kosiarka kosztowała 1300 zł a po kilkukrotnym koszeniu silnik po prostu wybucha.W komentarzach zdjęcia.

#pytanie #rekojmia #gwarancja #prawo #serwis
Pobierz Cookiee - Cześć, piszę do Was z małym problemem, potrzebuję porady jak najlepiej rozw...
źródło: comment_rn7ReEFWM4zM2fCRZwX4OFW30RRTznO3.jpg
  • 10
@Cookiee mysle ze tak. Kupowalem na ebayu taki kombajn - mikser, sokowirowka, blender itd.
Po kilku miesiacach rozdupcyl sie silnik ( naped ). Napisalem maila, wyslali mi naklejke oplaconej przesylki, wyslalem po 7 dniach dostalem nowy.
@Cookiee: Nie idź drogą gwarancji, tylko skorzystaj z rękojmi sprzedawcy. W necie jest milion artykułów o tym, to nic trudnego.
Polecam kontakt mailowy lub listowny, nie załatwiaj niczego przez telefon, bo ciężko potem wyegzekwować ustnie złożone obietnice.