Wpis z mikrobloga

@jak_to_tak: W etyce katolickiej dzieci powinno się mieć dopiero po przyrzeczeniu przed Bogiem wierności do końca życia. Nikt cię nie zmusza do respektowania tego. Jednak nie wiem co w tym śmiesznego, że osoby wierzące tak uważają. Jest to logiczny wniosek z prawd wiary
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?, mamy XXl wiek. Dna, transplantologia, inżynieria genetyczna... loty kosmiczne. Elon chce kolonizować inne planety, a ludzie wciąż #!$%@?ą się w czyjeś życie

#bekazpodludzi


@kwiati:

Ja #!$%@?, mamy XXl wiek. Dna, transplantologia, inżynieria genetyczna... loty kosmiczne. Elon chce kolonizować inne planety, a ludzie wciąz myślą, że internet służy do czegoś innego niż oglądanie śmiesznych kotów i komentowanie idiotycznych zachowań innych ludzi.
  • Odpowiedz
@boo4 Moralność jest jak dupa, każdy ma swoją. Nie mniej jednak, jest coś takiego jak moralność zbiorowa. Która jest sumą zasad moralności w danej społeczności. W naszym społeczeństwie seks przed ślubem jest uważany za normę. Dlatego koleżankę może śmieszyć wypowiedź OPa.
  • Odpowiedz
@jak_to_tak: Podstawą jest tutaj Prawo Boże Księga Wyjścia 20: "Nie będziesz cudzołożył."
Złamanie Prawa Bożego jest grzechem. Bóg nie wybacza wszystkich grzechów. Karą za grzechy jest śmierć druga -duszy, po Sądzie Bożym. Wybór należy do was, macie jedno krótkie życie by pokazać czy warto wziąć was do Ludu Bożego by żyć potem wiecznie.
  • Odpowiedz
@jak_to_tak: Przecież mieszkamy w religijnym, tradycjonalistyczym kraju. Chyba nikogo nie powinny dziwić takie teksty. W końcu nam to wpajają od dziecka. Niektórzy na szczęście potrafią samodzielnie myśleć.
  • Odpowiedz
Co ma jedno do drugiego? Dla niektórych po prostu takie rzeczy jak seks przed ślubem są niemoralne i mają do tego pełne prawo. Nie robią tym nikomu krzywdy.


@1984: Nie no, takie tylko patrzenie z pogardą i publiczne wytykanie palcami innych ludzi tylko dlatego że to nie jest zgodne z moim widzimisię, nic wielkiego xD
  • Odpowiedz
@1984: Wyśmiewam bo są tym tak zaślepieni że zaczynają rzucać jadem w innych ludzi mimo że rówie dobrze inni mogą mieć gdzieś tą całą "moralność" katolicką. Nikogo by nie obchodziło co sobie myśli taka osoba, ale rzucanie w kogoś gównem na mirko tylko dlatego że moja religia mi każe coś potępiać - to jest #!$%@?.
  • Odpowiedz