Wpis z mikrobloga

Siemanko mirki&węgierki :)
sprawa wygląda tak, że jestem aktualnie w USA na wizie J1 i chcę zrobić sobie tripa do Kanady. Biuro koordynujące ten wyjazd(CCUSA) wymaga wysłania im paszportów z wizami, i jakiejś papierkowej roboty mogące się przedłużyć coś koło dwuch tygodni, bo podobno mogą być problemy na granicy. I teraz moje pytanie: czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie, i może mi powiedzieć czy rzeczywiście będzie problem, czy wymyślają i jechać bez załatwiania tego z biurem ?
#podroze #usa #kanada #workandtravel
  • 4
@bartas_miszcz: Będąc na dokładnie takiej samej wizie jakieś 5 lat temu, bez problemu wjechałem do Kanady i wróciłem do USA. Podróżowaliśmy samochodem. Będąc na granicy, jeszcze specjalnie poszedłem do biura USA i Kanadyjskiego, dopytać czy wszystko będzie ok. To kulturalnie mnie "wyśmiali", że przecież mam papier na legalny pobyt i wjazd do USA to czego im dupę truję :)
@bartas_miszcz: Siema, ja rok temu tak jak w tym roku bylem na J1. Ale w moim przypadku wystarczyło wysłać do agencji w USA mojego DS-a i oni tam się podpisali i odesłali go do mnie. Całość trwała może 4-5 dni roboczych, jak się potem okazało nic takiego nie sprawdzali na granicy. Pytaj jak co ( ͡° ͜ʖ ͡°)