Wpis z mikrobloga

@kiwonko: Kupiłem na Aliexpress kabel MicroUSB marki UGreen, od kilku lat działa normalnie i ładuję nim wiele urządzeń na wielu ładowarkach. Natomiast na licznych forach internetowych można przeczytać, że używanie nieoryginalnej ładowarki do iPhone'a kończy się uszkodzeniem układu Tristar.
Oryginalna ładowarka kosztuje 100zł oraz ma świetne opinie na oficjalnej stronie Apple'a, 1 gwiazdka na 5 z 1000+ recenzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
c.....u - @kiwonko: Kupiłem na Aliexpress kabel MicroUSB marki UGreen, od kilku lat d...

źródło: comment_roB98mKfstCSVLLMzwGwz8GugVxPsc6Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@czikapu: Obecnie wszystkie telefony mają dość delikatne podzespoły ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam Iphone'a od dwóch lat, nie zawiesił mi się ani razu, oryginalną ładowarkę zostawiłam u rodziców rok temu i od tego czasu korzystam z nieoryginalnych i jakoś nie mam problemów. Za to już kolejny mój znajomy poszukuje magika od telefonów, bo xiaomi niespodziewanie przestał się włączać i nie reaguje na nic. Żeby nie było
  • Odpowiedz
@czikapu: ja swojej ładowarki nawet nie kupiłam, dostałam gadżet promocyjny - uniwersalną ładowarkę - i tak sobie z niej korzystam. Kable Apple'a mają delikatną osłonkę i nikt tego nie neguje, ale jak pewnie zauważyłeś na tych "licznych internetowych forach" kabel nie musi być oryginalny, jednak powinien posiadać odpowiedni certyfikat (ktory mają m.in. kable Belkina, które do drogich nie należą).
  • Odpowiedz
@kiwonko: Tylko że nie spotkałem się na razie, aby jakikolwiek z moich znajomych miał uszkodzony telefon w sposób niewynikający z ich winy (Niektóre są po zalaniach, albo mają zbite szybki, ale działają).
Jeśli kupisz w Polskim sklepie i nie będziesz robić nic, co nie jest niewskazane to powinni przyjąć telefon.
  • Odpowiedz
  • 0
@czikapu a jakie kable na usb c polecasz do xiaomi?
Miałem 2 kable ugreena i po miesiącu umarły z moim mi4c. Teraz używam usamsa, ale osłonka też już się rozchodzi.

I osobiście rozważam zakup iphona gdy będę zarabiał ze względu na ekosystem apple, który nie jest pozbawiony wad
I xiaomi wygrywa rozmiarem chmury jak dla mnie 5vs25gb! I spoko działa chmura i weryfikacja jest przeprowadzana w rozsądny sposób smsem, a nie
  • Odpowiedz
@czikapu: to dokładnie tak, jak z Iphonem i każdym innym urządzeniem! ;) ja niestety spotkałam się już kilkukrotnie z takimi sytuacjami z Xiaomi, jednak nie chciałabym na tej podstawie uogólniać. Jeśli kupisz w polskim sklepie to a) naprawa gwarancyjna i tak odbędzie się w Chinach, czyt. bardzo długi okres realizacji naprawy, b) sklep dokona naprawy gwarancyjnej we własnym zakresie, ale w krótszym czasie, czyt. telefon straci gwarancję producenta.
  • Odpowiedz
@ziemniag: Ludzie którzy są kimś nie tracą czasu na głupie przepychanki kto czego używa i dlaczego jest lepsze. Wszystko ma swoje wady i zalety.

Można siedzieć na kanapie trzymając iPhone'a w ręku z kimś kto trzyma Xiaomi, Samsunga czy innego Androida i nie skakać sobie do gardeł.
  • Odpowiedz