Wpis z mikrobloga

Ech, trochę wody i zastanawiasz się, jak ludzie dostali #prawojazdy
Owsiana ( #katowice ) zablokowana, #mikolow i #dk44 - trzeci zakręt mistrzów, który można śmiało przejechać 70km/h (za czasów, gdy jeszcze nie było tam ograniczenia) po licznych wypadkach ograniczono prędkość do 50 km/h, poprawiono profil, wymieniono nawierzchnię - i tak zawsze ktoś w rowie wyląduje.

Ludzie, nauczcie się pokonywać zakręty!
#polskiedrogi
D.....a - Ech, trochę wody i zastanawiasz się, jak ludzie dostali #prawojazdy
Owsian...

źródło: comment_OjcOGg1O1S9oVfhHeqbadGcTmfy7otGC.jpg

Pobierz
  • 17
@Dzyszla: @i_am_szarak: Owsianą da się przejechać 90, ze szczególną uwagą na zakrętach. Tam się da wylecieć chyba tylko faktycznie albo zapieprzając powyżej 100, albo naciskając hamulec w połowie zakrętu, bo inaczej nie wiem.
Czasami zastanawiam się, czy tam nie wyskakują jakieś leśne skrzaty i nie wypychają ludzi z drogi, bo niektórzy to leżą w takim miejscach w rowie, że moja wyobraźnia tego nie obejmuje.
Czasami zastanawiam się, czy tam nie wyskakują jakieś leśne skrzaty i nie wypychają ludzi z drogi, bo niektórzy to leżą w takim miejscach w rowie, że moja wyobraźnia tego nie obejmuje.


@RRybak: Leśne Skrzaty nie, ale w tych okolicach raz w bok samochodu wpierdzieliła mi sarna, a raz musiałem stukniętego, ale jeszcze łażącego po drodze dzika ściągać ze środka drogi (opowiadałem zresztą na mirko).
@Dzyszla: kolejną sprawą, która mnie zastanawia czy to tylko wynika z nieumiejętności prowadzenia samochodów na zakrętach czy też dochodzi do pary komplet łysych opon, bo przecież jeszcze pojeżdżą?


@i_am_szarak jedno i drugie. Co ja się wkurzam na ludzi jak jadę to mała głową - jakoś połowa ludzi hamuje w zakrętach... Zamiast zacząć już dodawać gazu od połowy zakrętu to oni hamulce...

Niestety na kursie prawka uczą jak zdać egzamin, a nie
@11mariom: Może powinni wprowadzić obowiązkowy punkt kwalifikujący do oblania - hamowanie w zakręcie (o ile nie było to awaryjne). Notabene: jeśli już trzeba hamować w zakręcie, to na maksymalnie wyprostowanych kołach i dopiero pod koniec skręcać (szczególnie łatwo, jak ABS jest). Takie rzeczy powinny być obowiązkowe w nauce, choćby tylko teoria, bo wiadomo, że najczęściej nie mają OSK placów do praktycznych ćwiczeń takich rzeczy.
@11mariom: @Dzyszla: najlepsze są zakręty, które dołączają do ekspresówek, dróg przelotowych, krajówek...

Masz delikatny łuk zawsze (no bo nie może być ostry...), pas do rozpędzenia się, żeby wyrównać prędkość aut jadących na tej drodze (zazwyczaj wystarczy około 70-80km/h) i płynnie włączyć się do ruchu to nie...

Zakręt - hamowanie do 40
Pas do rozpędzania się - kierunkowskaz to ma jeszcze na zakręcie wrzucony i wlecze się te 40-50 na kończącym