Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków co robią na #asos w #barnsley Otóż, za niecały miesiąc przyjadę do Barnsley i pierwsze kroki skieruje ku pracy na Asos. Obecnie mieszkam pod Berlinem no i tutaj pracuje dla tej firmy. Przeczytałem posty i zaskakuje mnie norma 165 picków na minute. Jestem po prostu ciekawy jak macie rozstawienie batchy i wielkość hali. U nas hala składa się tak jak by z 4 hal, miejsce do pickowania podzielone jest na 4 kwadraty każdy 100 metrów wzdłuż, 100 metrów w szerz i 5 poziomów. My tu mamy normę 70 pick do wyrobienia, i to się w miare robi, zależy od zlecenia bo te są różne. Np jak dostaje IWT gdzie mam 150 rzeczy w 10 alejkach to spokojnie to idzie w godzine zebrać a nawet szybciej, ale jak mam rozstrzelone 120 itemów na 5 poziomach i 4 halach, to takie coś robi się w 2h. Także pytanie jak u was batche wyglądają ? Itemy są do zebrania na małej przestrzeni , czy też po kilka rzeczy w jednym kartonie, bo podejrzewam że latać nie potraficie :) By tyle nastukać w takim czasie. U nas tak średnio w ciągu dnia, robi się około 17 kilometrów pieszo. Pozdrawiam
  • 17
  • Odpowiedz
  • 4
@kurakao z tego co pamiętam (robiłem tam niemal 2 lata temu) to jest 5 pięter prostokątnych. Na każdym piętrze w poprzek są 3 główne alejki (+ oczywiście otaczające regały). Ciężko mi się odnieść do metrów jednak. Regały są jednak ustawione wzdłuż i ściągą się przez dłuższy bok prostokąta. Ilość regałów to od AA do bodaj BE nie wiem czy u Ciebie są tak samo numerowane (zakładam że tak).

Za moich czasów
  • Odpowiedz
@kurakao: 5 pięter, każde wielkości boiska do piłki nożnej. Zwykle chodzisz z wózkiem tylko po jednym z pięter, od czasu do czasu cię przerzuci gdzie indziej. Ja normy nigdy nie wyrabiałam. Soreczki, nie za takie pieniądze latanie po warehousie jak dzika spocona małpa. Pierwszy miesiąc oczywiście możesz sobie odpuścić jeśli chodzi o wyrabianie normy, w kolejnych jak się nie będziesz opierdzielał to powinno być tak jak sorek pisze, bez większych
  • Odpowiedz
@sorek: @CzerstwaBulka: @szzzzzz: Czyli wychodzi tak jak po cichu myślałem, hale macie 4 x mniejszą niż ta na której ja pracuje, i stąd wynika różnica jeżeli chodzi o normy. Co do packu to nie bardzo się tam widzę, czasem jak roboty jest mniej to tam przechodzę, ale strasznie mi dłuży się czas. Na picku zawsze jakoś to szybciej leci. Co do piwka, to pewnie z chęcia
  • Odpowiedz
@kurakao poszukaj na necie fotek albo filmów. Ciężko tak wytłumaczyć tylko pisemnie. Dla mnie ta 5 piętrowa konstrukcja przypominała jakąś wyrzutnię dla wahadłowców gdy spojrzeć z boku.
  • Odpowiedz
@sorek po 10-20 osób to oni teraz zwalniają co jakiś czas... Info z pierwszej łapy, mówię jak jest ;) mam tu rodzinę z Polski teraz ktorą też musiałem zainstalować gdzieś i asos póki co odpada. Jeśli kolega wyżej celuje w odziezowke to next teraz rekrutuje ale asosa radziłbym odpuścić na jakiś czas bo sporo się zmieniło w kwestii rekrutacji po zmianie agencji. W każdym razie życzę powodzenia.
  • Odpowiedz