Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy
Dzisiaj ze sceny padały cyniczne kłamstwa: że został zlikwidowany Sąd Najwyższy (w którym punkcie ustawy?), wcześniej ktoś przekonywał że wkrótce zabiorą internet. Ludzie w to uwierzyli i część z nich jest nakręcona na działania siłowe. Totalna opozycja między wierszami a GW już nawet jawnie, nawołuje żeby zablokować miasto. Jak się coś złego wydarzy i będzie przemoc to totalna opozycja powie: to nie nasza wina to zwykli ludzie to robią. Wypną się na nich tak jak się wypinali na obywateli przez lata.
Ale jeśli jednak rozejdzie się to po kościach i wyjdzie na to, że wszystko jest ok, że sądy nie zostały zlikwidowane że instagram działa a posłowie pojadą na wakacje, to ludzie się spytają Schetyny czy Petru: to przeciwko czemu my protestowaliśmy?
Albo będzie ostra zadyma która nie wiadomo czym się skończy, albo będzie totalna kompromitacja totalnej opozycji.
Pobierz bryli - #polityka #4konserwy
Dzisiaj ze sceny padały cyniczne kłamstwa: że został zl...
źródło: comment_SzalmlAuzypVkII3q2oJmwiP6Bh3ixhn.jpg
  • 16
@bryli: no to niech go sądzą. Ja jego akurat żałować nie będę.

@murza: aha, a widziałeś kiedyś demonstrację prawicową z demonstrującymi środowiskami ... prasa napisałaby "kibolskimi"? Demolka wozu tvn, ataki na policję, walenie kostkami brukowymi po okolicy i wyrywanie drzewka i te klimaty.
I dzisiejsze i te sprzed lat demonstracje różnią się powodami, ale w swoich radykalnych miejscach nie różnią się sposobami łamania prawa.
Ty może chodziłeś na demonstracje PIS
@bryli:
W artykule 87. Wyrzucenie praktycznie wszystkich sędziów trudno potraktować inaczej. Zanim powołają nowych, zanim ci nowi ogarną swoje obowiązki, minie sporo czasu. Będzie tak samo jak z TK, który dziś pracuje znacznie wolniej niż za czasów poprzedniego prezesa.
@Roxar123:

w zasadzie

praktycznie

no właśnie. A ludziom powiedziano że instytucja Sądu Najwyższego została zlikwidowana, ta która zatwierdzała wybory.
To wszystko, mam nadzieję, samo się zweryfikuję i ciekawe co powie protestującym Schetyna z Petru.
@bryli:
Nie wiem kto tak mówił. Wiem, że mówiono np, że o tym kto zostanie w Sądzie Najwyższym ma decydować nie minister, ale KRS. Co jest bzdurą, bo KRS będzie mógł wybierać tylko spośród sędziów, których wskaże minister. W dodatku wystarczy decyzja tylko jednego zgromadzenia-sprzeciw sędziów wybieranych większością 3/5 będzie więc bez znaczenia, o wszystkim zadecydują politycy. Tak samo mają być powołani nowi sędziowie.
@Roxar123:

Nie wiem kto tak mówił.

Schetyna lub Petru ze sceny

Wiem, że mówiono np, że o tym kto zostanie w Sądzie Najwyższym ma decydować nie minister, ale KRS. Co jest bzdurą, bo KRS będzie mógł wybierać tylko spośród sędziów, których wskaże minister. W dodatku wystarczy decyzja tylko jednego zgromadzenia-sprzeciw sędziów wybieranych większością 3/5 będzie więc bez znaczenia, o wszystkim zadecydują politycy. Tak samo mają być powołani nowi sędziowie.


ale ja