Wpis z mikrobloga

Mirki, polećcie mi jakąś książkę/ serię fantasy albo SF. Przeczytałem ostatnio pierwsze trzy części Ostatniego Imperium Brandona Sandersona, po kontynuacje sięgać nie będę. Dla mnie się seria już skończyła. Nie mam pojęcia za co się teraz zabrać. W życiu nie ma miejsca na średnie książki więc pytam się was. Jakie były najlepsze książki fantasy jakie przeczytaliście? #ksiazki
  • 14
  • Odpowiedz
@Geranid: Czego szukasz w SF? Strzelania, statków i niszczenia planet czy może stawiania pytań nad rozwojem ludności.
Co do Fantasy możesz spróbować reszty Sandersona tj. Elantris( pojedyncza powieść na ten moment i nie będzie zmian przez jakiś czas) albo Burzowe Archiwum( 3 tom w listopadzie).
Do tego warte polecenia jest trylogia pierwsze prawo, Abercrombiego.
Tysiąc imion, Wexler.
Imię wiatru, Rothfuss.
  • Odpowiedz
@drzuo: Możliwe że kiedyś się za drugą erę zabiorę, ale teraz chciałbym sobie zrobić przerwę od tego świata.
@Aiween: Dzięki za twoje propozycje. Saga powiernika światła wygląda obiecująco :)
  • Odpowiedz
@yeron: Archiwum burzowego światła uwielbiam i z niecierpliwością czekam na trzecią część :D ale Elantris jakoś mi umknęło :D dodane do listy, dzięki!
  • Odpowiedz
@Geranid: ogólnie uważa się, że Weeksa lepszy jest Cykla Anioła Nocy ale tu system magii jest moim zdaniem ciekawszy, ogólnie w stylu jest podobny do Sandersona. Malazanska warto przeczytac chociaz dla 2 tomu ktory jest po prostu genialny.
  • Odpowiedz
@czemu_nie: Dzięki, też rzucę okiem.
@Aiween: skoro tak polecacie, to z chęcią sam ocenię
Dziękuję wszystkim za wasze propozycje, Elantris kupiona i od pół godziny na moim wiernym kindlu czytana. Za inne książki jak i również sagi które polecacie również się zabiorę jak tylko skończę czytać Sandersona. Miłego wieczora życzę Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz