Wpis z mikrobloga

#miui #xiaomi #android

Witam Mirkow mam obecnie miui eu chce przejść na globala. Powie mi ktoś jak to zrobić szukałam na forum miui ale jak ktoś się zapyta odrazu zamykają temat nie rozumiem czemu. A i jescze jedno dane zostanę czy wszystko się skasuje?
  • 8
@AssCreed: Szczerze mówiąc wątpię, że global to rozwiąże.
A co do samej instalacji to tak, pobierasz rom dla swojej słuchawki i wgrywasz przez miflash.
Jeśli masz kartę pamięci możesz wcześniej zrobić backup na nią(ustawienia -> dodatkowe Ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Kopisa zapasowa - piszę z pamięci teraz)
Wgranie romu przez miflash wymaże to co jest w pamięci wbudowanej a aplikacje i ustawieniach ich potem z karty pamięci w
@fi9o: Mam dużo zdjęć będę musiała zgrać na komputer. A może bateria pada siedzę na xiaomi eu już jakiś czas dawno nie aktualizowałam tel. Bateria trzyma połowę tego co normlanie, ale telefon ma już prawie rok
@AssCreed: Możesz na początek zrobić factory reset, bez danych usera, wcześniej backup aplikacji. Warto też zerknąć w to, czy to jakaś aplikacja nie zjada Ci tej baterii?
Nie chcesz podrążyć tematu tylko od razu jeb i zaorać?
@AssCreed: W takim razie ja bym zaczął od backupu na kartę pamięci i próby aktualizacji.
Po zakończonej aktualizacji pamiętaj dać wipe cache/dalvik. Często jest tak, że z aktualizacji na aktualizację wiele się zmienia, zwłaszcza w kwestii baterii.