Wpis z mikrobloga

U mojej mamy w bloku będą podłączać gaz, więc postanowiła założyć centralne ogrzewanie(dotychczas paliła w kozie). Hydraulik pomontował jakieś rury, grzejniki i jakąś skrzynke. Pare minut temu wparował tutaj sąsiad z góry pan Roman, arcymajster, który powie, że wszystko co ktoś zrobił jest #!$%@?, ale on nie zrobi, bo przecież chodzi codziennie do pracy żeby zarobić 50 złotych a później jest zmęczony. Przypierdzielił się do rurek, że to dwie powinny być, że na materiał moją mame zrobił, że będzie bulić. Że tutaj jak rurka wygięta jest to go by za to #!$%@? z roboty. Ma racje czy nie? Bo moja mama się tym przejeła teraz mocno i mnie to wkurzyło. Czy takie coś jak na zdjęciu jest dopuszczalne jeżeli mojej mamie nie będzie to przeszkadzać, bo wszystko zasłonią meble?
#budownictwo
spac234 - U mojej mamy w bloku będą podłączać gaz, więc postanowiła założyć centralne...

źródło: comment_tn2nUDTCgXDtW0NdqnNFLsAla7XCzvG4.jpg

Pobierz
  • 16
@spac234: jaka powierzchnia, ile grzejników, ile pomieszczeń ? Instalacja wygląda jak podłogowe na ścianie ;) - obstawiam że 5 grzejników i każdy niezależny obieg... i jeden powrót lub 3 grzejniki niezależne i każdy własny powrót... czy tak się robi - no na plastikach teraz tak się robi 0 i niech się sąsiad nie #!$%@? bo to nie jest miedź żeby się tak spuszczać... btw. można było to w ścianę dać ale
@spac234: jesli to jest w widocznym miejscu to mogl to zrobić inaczej. Estetyka jednak ma znaczenie. Trudno z jednego zdjecia cos powiedzieć więcej. Nie jest najgorzej, ale mógł dac chociaz proste rurki. Czasami warto dopłacić i mieć ładnie zrobione. Moja mama kiedys wziela hydraulika, ktoremu ja nie zaplacilbym nawet zlotowki, a żądał jeszcze wezwania fachowca do poprawy tego partactwa.
@spac234: generalnie to teraz jeśli się da to robi się z rozdzielaczem bo łatwiej wyregulować taką instalację. Pewnie mama nie chciała żeby zrywać podłogę i kuć, to nie było innej opcji jak puścić rury po ścianie.