Wpis z mikrobloga

@Pjongjanska_ferma_zolwi: W Radomiu relatywnie często robią też dodatkowe akcje i jest więcej upominków. Dostałem kiedyskubek termiczny, koc polarowy i takie tam. Nie mogę narzekać :D
Natomiast co do samego przeliczania, to dziwi mnie że u każdego wygląda to inaczej. O ile przy osoczu przyjmuje się że 600ml to 200ml krwi pełnej, tak przy płytkach wpisują mi i liczą w stosunku 1 do 1. Miesiąc temu akurat brałem sobie zaświadczenie do legitymacji
@PanKawa: mi osobiście nigdy się nie zdarzyło ale już dwa razy byłem na fotelu obok jak ktoś oddawał podwójne. Jednemu z nich pigułeczka liczyła czy na pewno tą donacją przekroczył 18l.

Co do tego co ile można odpowiem "nie wiem". Jak wszystko będzie okej to przy następnej wizycie spytam (jakoś po 26 będę mógł)
@Pjongjanska_ferma_zolwi: Najpierw oddawałem tylko krew pełną, jakoś na początku roku przerzuciłem się na osocze co 2 tygodnie, a ostatnio w rejestracji mnie spytano czy nie chciałbym spróbować płytek, bo mam rzekomo świetne wyniki. No i teraz raczej na płytkach zostanę, bo cokolwiek innego bym chciał oddawać to i tak muszę czekać miesiąc.