Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki,

oto mój nowy nabytek, którym chciałem się pochwalić :D
On-One Pickenflick!

O, ten: http://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOPICKRIV22HRD/on-one-pickenflick-sram-rival-11-hrd-cyclocross-bike

Chcę też podziękować @fixie który podsunął mi ten rower pod jednym z moich wpisów z kategorii "co kupić". Szczególnie, że wówczas była bardzo fajna promocja :)

Póki co za mną dopiero 40 km. Pewnie jeszcze kilka kilometrów za sobą zostawię, zanim uda mi się 'skonfigurować' sprzęt pod siebie, ale już zapowiada się świetnie! Po asfalcie dużo szybciej niż na Treku Superfly, w prostym terenie (szutry) pędzi się super :)

Nic tu po mnie, pędzę na przejażdżkę!

#onone #pickenflick #planetx #rower i prawie #szosa
P.....l - Rowerowe Mirki,

oto mój nowy nabytek, którym chciałem się pochwalić :D
...

źródło: comment_7t66NMe4Lq0Ba4HXrBtQhzVTw4CCEw3U.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
ładny i fajnie że w końcu coś innego niż karbon. Ile cebulionów wyszło?


@Rules: karbonowego mam górala (Trek Superfly 9.8) i też sobie chwalę, chociaż na początku podchodziłem do tematu ostrożnie :) Jestem otwarty na wszelkie nowości i testy :) rzadko zdarza mi się kupować sprzęt tej samej firmy dwa razy z rzędu, nawet jeśli jestem zadowolony. Stąd postawiłem na On-One i tytan, chociaż miesiąc temu jeszcze nie wiedziałem o istnieniu
  • Odpowiedz
@Mr_Trabalski: To jest przełaj, stricte do ścigania.
@PonadKreska_pl: Ja mam konto w UK, więc swojego kupiłem na raty 0% (:
Jazdy przełajem trzeba się nauczyć, przede wszystkim należy dużo pracować ciałem. Sztywne osie w tytanie są od niedawna, Pickenflick to konstrukcja bodajże już 4 letnia, do tego budżetowa. W obu moich tytanach tarczowych mam QR, w szosie luz, w gravelu czasem czuć szarpanie, ale tylko z przodu. Odpowiednio mocne zapięcie
  • Odpowiedz
Przejedź się po lasach raciborskich


@fixie: jesteś z okolic? Szczerze mówiąc od 100 km wycieczki w tereny Rud Raciborskich (tereny po pożarze z 1992 i kopalni piasku Kotlarnia) zacząłem myśleć nad czymś szybszym i bardziej uniwersalnym. Tereny piękne, ale jednocześnie niesamowicie zmęczyłem się psychicznie na Superfly :D Zupełnie do czego innego jest MTB stworzone.

Cóż, teraz mam dwa rowery, które w zupełności wyczerpują moje rowerowe potrzeby/styl jazdy... a znając życie za
  • Odpowiedz
@PonadKreska_pl: Z Opola, kiedyś jeździłem po tamtych lasach na mtb i cały czas obiecuję sobie wybrać się na gravelu.
W tej cenie, tytany z Planet X (nie tylko Pickenflick), to absolutny top rowerów jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny.
  • Odpowiedz
@Mr_Trabalski: Wyobraź sobie szosę na polnej czy leśnej drodze, na szutrze - tak to wygląda. #!$%@?. Na asfalcie jazda uzależniona jest od opon, na 30 mm przejechałem na gravelu (napęd 1x11) z Opola do Warszawy, 200+ km z prawie 4 tys. przewyższenia po Jesenikach. Dla mnie, biorąc pod uwagę możliwości, wady, zalety i inne pierdoły: gravel>szosa>przełąj
  • Odpowiedz