Wpis z mikrobloga

  • 847
@mendrix Zależy. Ja na przykład używałam do wypieków. Ostatnio miałam zamówienie na dużą ilość ciast, więc to robi różnicę.
  • Odpowiedz
@mendrix: ja jem mało ale co tydzień idzie u mnie około 4-5 kostek masła ( ͡° ͜ʖ ͡°). Moze dupa jeszcze nie piecze ale jestem w szoku, bo jeszcze 2-3 tyg temu kupowałem masło po 4-4,4 a w zeszłym tygodniu już po 6,4 :)....
  • Odpowiedz
@mendrix: @vargowy: @praptaszysko: Różnica z 3zł na 6zł przy kupowaniu 3-4 kostek tygodniowo to jest 12zł tygodniowo, 50zł prawie miesięcznie niby mało, ale dla rodzin które nie mają nadmiaru gotówki tutaj podwyżka 50zł, tutaj 30 tutaj 20 i już w kwestii roku wychodzi większa kwota.
  • Odpowiedz
@desygnat: @vargowy:

Możliwe, ze głównym składnikiem maści na ból dupy jest masło i temu takie podwyżki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytam bo nie korzystam z masła (cukru zresztą też ale nie jestem wegańskim fit terrorystą) i zdziwiło mnie trąbienie od rana w radiu o maśle ;)
  • Odpowiedz
@mendrix poszukaj o wzrostach cen cukru swego czasu ;p było podobnie, im więcej media o tym mówiły tym cukier był droższy, a potem wrócił do normy. Ja używam masło bo uważam je za zdrowsze od utwardzonych tłuszczy roślinnych w margarynie, ale też znowu nie jem go dużo. Masło jest składnikiem wielu rzeczy więc cena innych rzeczy też może wzrosnąć
  • Odpowiedz