Wpis z mikrobloga

@ediz4: niestety PiS operuje w ten sposób, że rzuca swoje idiotyczne pomysły, a ich realizacja jest uzależniona od wydźwięku społecznego. PiS przypadkiem nie obiecał obniżenia VAT-u? Jeśli nie w podatkach, to pieniądze się znajdą w zahamowaniu inwestycji. Lepiej przejeść niż inwestować.
@ediz4: ale zaraz. a gdzie wolnorynkowe ideały? a gdzie równość obywateli? a gdzie sprawiedliwość?
tobie podnieśli, mi obniżyli. Jak mi zabiorą większość dochodu i tobie dadzą w postaci socjalu to też będziesz zadowolony, bo nie podnosili od dawna?

korwin by cię za uszy wytargał za to co wypisujesz.
@nie_jem_grzybow: A wiesz po co to tak w zasadzie jest kwota wolna? Właśnie do zmniejszenia obciążeń podatkowych tych najmniej zarabiających. Ta reforma te założenia spełniła. A że kosztem więcej zarabiających - no cóż, nie można mieć wszystkiego.
Korwin jest za likwidacją PiT i nie wiem po co go tu wrzucasz.
A wiesz po co to tak w zasadzie jest kwota wolna?


Oczywiście, to lewicowy postulat forsowany przez lewicowców na całym świecie.

A że kosztem więcej zarabiających - no cóż, nie można mieć wszystkiego.


@ediz4: :D świetne. wykopkowi wolnorynkowi trollnościowcy w praktyce. zapisuję sobie tego komcia na przyszłość :D

Korwin jest za likwidacją PiT i nie wiem po co go tu wrzucasz.


nie, nie. przede wszystkim jest za równym traktowaniem. jeżeli podnosić
:D świetne. wykopkowi wolnorynkowi trollnościowcy w praktyce. zapisuję sobie tego komcia na przyszłość :D


@nie_jem_grzybow: Zapisuj. Za dużo Korwina się naczytałeś najwyraźniej. PIT-u nikt nigdy nie usunie.

nie, nie. przede wszystkim jest za równym traktowaniem. jeżeli podnosić kwotę wolną to wszystkim a jeżeli usuwać PIT to również wszystkim i z samym założeniem się zgadzam (niekoniecznie z kwestią likwidacji PIT, ale to kwestia posiadania/nieposiadania zdrowego rozsądku i/lub kalkulatora)...

Czyli założenia kwoty wolnej