Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem
Mirki i Mirableki, z twórczości Ziemiańskiego przeczytałem tylko "Achaję" i "Toy Wars". Mam zamiar zabrać się za "Pomnik cesarzowej Achai", jednak zanim wydam kasiorę na wszystkie 5 tomów chciałbym Was zapytać: "Czy warto?". Jak uszeregowalibyście wymienione przeze mnie książki? Najlepszy tytuł po lewej.

Która z wymienionych książek jest najlepsza, a która najgorsza według Was?

  • Pomnik > Achaja > Toy Wars 14.3% (1)
  • Pomnik > Toy Wars > Achaja 0% (0)
  • Achaja >Toy Wars > Pomnik 14.3% (1)
  • Achaja > Pomnik > Toy Wars 57.1% (4)
  • Toy Wars > Achaja > Pomik 0% (0)
  • Toy Wars > Pomnik > Achaja 14.3% (1)

Oddanych głosów: 7

  • 8
  • Odpowiedz
@Precypitat: W sumie wpadłem dosłownie przed chwilą na pomysł by przesłuchać darmowy fragment audiobooka i wyrobić sobie jakąś opinię. Nawet nie wiem, gdzie mógłbym wypożyczyć pierwszy tom - znajomi raczej akurat tego nie mają, a z bibliotek nie korzystałem od 25 lat :/, a w tym miejscu gdzie mieszkam to nigdy.
  • Odpowiedz
@Srala-Bartek: nie wiem gdzie mieszkasz, ale polecam - biblioteki są wszędzie. Przeczytałem połowę "Fabryki Słów" bez kupowania ani jednej książki. A jak się spodoba, zawsze można sobie kolekcję wykupić.

  • Odpowiedz
@Precypitat: Mieszkam w okolicy Gdańska. Nie spodziewałem się, że w bibliotekach publicznych są łatwo dostępne "nieklasyki". Pomyślę nad tym. Jak to teraz mniej więcej wygląda? Jest jakiś ograniczony czas wypożyczenia? Jakieś opłaty?
  • Odpowiedz
@Srala-Bartek: ograniczony czas owszem, ale darmoszka. I miewają bardzo nowe tytuły, nie wiem jak tam akurat u Ciebie będzie. Zainteresuj się tematem, większość bibliotek ma już strony internetowe, wszystko możesz się dowiedzieć nie wychodząc z domu.
  • Odpowiedz
@Precypitat: Przed chwilą zerknąłem na ich stronę internetową, mają Ziemiańskiego, nawet status książek jest (wypożyczona/dostępna), szkoda tylko, że w miejscu gdzie ma jak parkować samochodem i są wielkie korki :/ Trochę to zniechęca - będzie dylemat: wygodnie płacić za książki, czy #!$%@? wypożyczać je za darmo :) Dzięki za dyskusję.
  • Odpowiedz
@rudy2007: Trochę stronię od piractwa w przypadkach, gdy autorzy muzyki, książek, audiobooków czy słuchowisk zasługują na to by je kupić. Wiem, że samo pobieranie jest legalne i są strony gdzie dostępne są całe treści książek (najczęściej spotykam chyba jakąś ruską stronę), ale mam jakieś opory.
  • Odpowiedz