Wpis z mikrobloga

Żona wymyśliła, że koniecznie na ślub siostry muszę zorganizować "bańki mydlane" - bo będzie tak słiiiit, bo widziała na filmach...

Pierwszy pomysł p.t. "dzieckowe pistoleciki do baniek dla wszystkich gości i niech psikają" wybiłem z głowy - wystarczyło pokazać film jaka to jest #!$%@? https://www.youtube.com/watch?v=VLfO9C7p7pI (a teraz wyobraźmy sobie np 10 czy 20 osób popylających takimi zaganiaczami laserowymi pod kościołem)

Więc dostałem misję "to kup/zrób porządną wytwornicę baniek, byle była na baterie"

Ustrojstwo jest proste jak budowa cepa, ale może któraś z gotowych - np http://allegro.pl/wytwornica-baniek-mydlanych-lbm10-blu-ibiza-i6856905178.html ma sens - tylko bym wymienił wiatrak na 12v zamiast 230v, i tylko zmienił napęd koła bańkowego? (i tu pytanie do osób ogarniętych - jak tam ten napęd jest zrobiony? silniczek 230v jak od talerza z mikrofali?)

#slub #elektronika i nie wiem jak to tagować, #estrada ? #naglosnienie czy inny szajs dyskotekowy?
  • 14
Żona wymyśliła, że koniecznie


@hrumque: zawsze sie zastanawialem, jak to jest, ze tyle roznorodnych urzadzen ciagle budujesz, naprawiasz, ulepszasz. O co by ktos nie zapytal tutaj, to juz to kiedys robiles.

Juz wiem skad bierzesz pomysly... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Juz wiem skad bierzesz pomysly... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@wonsz_smieszek: nie no, to przeważnie jest tak, że ktoś coś chce, przychodzi do kupna - i jak obejrzę jaka to #!$%@?, to wolę zrobić sam ;) Albo często naprawiam/przerabiam przeróżne wynalazki "chińskiej myśli technicznej" - by miały choć trochę przyzwoitości inżynieryjnej...
(a teraz wyobraźmy sobie np 10 czy 20 osób popylających takimi zaganiaczami laserowymi pod kościołem)


@hrumque: myślę, że nagraniem z tej ceremonii wygrałbyś internety i na jakiś czas został królem youtuba. Jeszcze tylko żonie ani jej siostrze komentarzy raczej nie pokazywać i byłoby git :)
(i tu pytanie do osób ogarniętych - jak tam ten napęd jest zrobiony? silniczek 230v jak od talerza z mikrofali?)


@hrumque: nie mam pojęcia, jak to jest zrobione tam, ale osobiście bym właśnie dał dwa silniki, jako rozwiązanie o wiele prostsze mechanicznie od przekładni i bardziej niezawodne. I tak, silnik talerza z mikrofali byłby do tego idealny.
po co sie pier... z przeróbką ? Aku -> przetwornica na 230v -> maszyna do baniek


@pacuja: i kto to bedzie nosił? :) Tak wstawię w środek aku 7Ah to starczy z zapasem
@Jarek_P: wiem, widziałem. Ale problem w tym, że ślub w innym kraju EU, pojedziemy tam na kilka dni - to koszt wynajmu wyjdzie dokładnie tyle, co cała ta maszyna w zakupie.