Wpis z mikrobloga

Mirki czy jeśli jako Austria mam w cesarstwie 10 gównokraików protestanckich, a ogólnie tylko Dania i Anglia przekonwertowaly się to dużo moich rywali katolikow wskoczy do wojny trzydziestoletniej ,, by Habsburgów dupa bolała'' ? Mam PU nad Pepikami i Madziarami i soje z Hiszpania, Polską i Portugalią ale armia jest dosyć słaba, wzięta tylko jedna idea militarna. Poza tym ile powinienem mieć wprowadzonych reform w połowie 16 wieku ?
#eu4
  • 8
@Bajda: rywale spoza HRE dołączą do protestantów, pewnie też reszta co ma Twoich sojuszników za rywali dołączy. Co do reform, to nie ma jakiejś ustalonej ilości, konwertuj na katolicyzm te gownokraiki i wbijaj się w bałkany, po wchłonięciu węgier i odebraniu paru prowincji ottomanom będziesz mógł dodać tereny i praktycznie jedna reforma za darmo.
@Bajda: no to pewnie kebaby z bagietami pójdą do protestantów, szukaj też wojen, w których kraje protestankcie są sojusznikami i staraj się przejąć centra, żeby szybko zakończyć rozprzestrzenianie. Ja ostatnio co prawda prusami wygrałem wojnę religijną z prawie 2 razy mniejszym wojskiem. Takie same stacki ruskich były czyszczone, a 2 razy większe armie ze mną przegrywały
@Grewest
@DeathDust98 Marchie są gówno warte. Bonus do manpowera i fortów nie jest warty #!$%@? się że stratą stabilności za odebranie statusu marchii czy dwa razy dłuższym czekaniem aż będziesz mógł wasalizować. A już protip by zrobić 2 Marchie jak można jedną z terenami obu, jrst debilny.