Wpis z mikrobloga

@DzikiBomber: oj będzie, największy szok to była instalacja Win10. 7 minut? Coś koło tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nadox: Już myślałem, że nic się nie zmieni, ale jednak. Winna była procedura sprawdzania hardware'u przed pojawieniem się w ogóle ekranu POST. Trwała chyba #!$%@? z 30 sekund, a przeglądając fora widziałem gorsze przypadki, oczywiście na HDD (°°
@radziuxd mam msi b350 gaming plus i czas uruchomienia to jakas porazka byla. Terqz jest lepiej tylko problem z oc mam, taktowanie mam ustawione 3.9ghz na 1.4v, cpu-z i hw info pokazuje 1.5ghz a menedzer zadan 3.9ghz
@Nadox: #!$%@? miałem to samo, przy każdym pierwszym uruchomieniu 1,5GHz, innymi słowy mnożnik x15.5. Dopiero po takim uruchomieniu reset załatwiał sprawę. Teraz mam spokój, nie wiem czy to przez BIOS...
I uwierz mi, jesli CPU-Z pokazuje 1,5GHz to tak jest, bo traciłem przez to klatki w grach jak uruchomiłem i nie zauważyłem... W Watch_Dogs 2 zamiast stabilnych 60fps jakieś spadki do 48...

Czemu zbugowany? Do Mortara BIOSu nie mam zastrzeżeń.
@radziuxd probowalem resetowac kilka razy i dalej mnoznik x15.5, wgrywalem bios drugi raz, to samo z mnoznikiem. Na forum msi wyczytalem ze nie tylko i mnie na tej plycie jest z tym problem i podobno nowszy bios to rozwiazuje.

Tak czy siak, na starszej wersji biosu wszystko bylo dobrze i taktowanie bylo na poziomie 3.9ghz
Hmm... U mnie Gaming Plus, zaktualizowałem BIOS do lipcowego i rzeczywiście szybciej się zbiera. Choć wiele mu brakuje. Za to Gaming Mode przestał działać. Nie mogę nim włączyć wyższego taktowania (z 3.2 do 3.7 jak przed aktualizacją).