Wpis z mikrobloga

Ludziska z #sap - ile powinien zarabiać świeżo upieczony konsultant funkcjonalny SAP? Za trochę będę miał renegocjację warunków umowy, przez ten czas ciągle byłem szkolony do swoich zadań (trochę ABAP, głównie utrzymanie systemu i support). Miasto: Wrocław, duża korporacja, teraz zarabiam w widełkach 2200-2800 brutto.
  • 10
  • Odpowiedz
  • 3
@JohnnyJohnnyy zależy ile to trochę szkoleń i jak bardzo świeżak. Ale 4.5 brutto minimum jeżeli wiesz co to spro i jak wejść w debugger i pisałeś już jakieś dokumentacje
  • Odpowiedz
@nyszom: Kilka miesięcy na stanowisku, jeszcze nie skończyłem studiów (kierunek techniczny, ale słabo związany z SAP, na moją korzyść działało to, że brałem udział w hackatonach i warsztatach ABAP). Szkolenia wewnętrzne z infrastruktury SAP, bardzo dużo ABAP (ponoć jest deficyt devów i próbują to wpajać i zachęcić każdego), ale też znam trochę innych produktów z portfolio SAP (Fiori, którego używa mój zespół). Debuggera ogarniam, proste kody też nie są dla
  • Odpowiedz
  • 0
@owocbananowca świeżaki zawsze będą jechane na kasę xD jeżeli będziesz pracować w projekcie, tak żeby być za coś odpowiedzialnym i wiedzieć po co piszesz ten kod, to po pierwszym takim projekcie gdzie pokażesz swoją wartość dałbym Ci spokojnie 7-8 w warszawie. Za to jżeli to jakiś Dev team w stylu polskiego bangalore, to nie wiem, ale uciekaj nawet do jakiejś mniejszej firmy. Z dwuletnim doświadczeniem powinieneś dobić do 8-10 w devie
  • Odpowiedz
  • 0
@owocbananowca jeszcze taka dygresja; w firmach konsultingowych (szczególnie tych duzych) na początku traktuje się ludzi jak kurczaki na fermie. Ma to swoje plusy, bo kto chce robi nadgodziny, a reszta przegląda wykop i nikt się nie przejmuje. Za to w kilka lat można nabić projektów do CV i wybrać swoją ścieżkę, bo SAP jest wielki. Za to w działach wewnętrznych łatwiej pokazać swoje atuty i więcej kładzie się uwagi na jakość.
  • Odpowiedz
@nyszom: Mała, prężnie rozwijająca się firma w Poznaniu :)
Aktualnie siedzimy nad projektem :P

Najgorsze jest to że jeszcze inżyniera kończę... A cert już jedno podejście było... Zabrakło 1 pytania :(
Przynajmniej perspektywy mam spoko. Jakbyś miał coś ciekawego do powiedzenia to słucham w razie czego :D
  • Odpowiedz
@JohnnyJohnnyy @owocbananowca: nyszom dobrze gada, ja tylko dodam, że na początku nie warto się szarpać i skakać z firmy do firmy dla 500 PLN. Spokojnie robić swoje, rozwijać się, nabijać doświadczenie. Za rok na LinkedIn zaczną się odzywać headhunterzy, a za 2 lata będzie 5 cyferek co miesiąc na konto wpływać.
  • Odpowiedz