Wpis z mikrobloga

Mirki poratujcie jakąś informacja.
Mam januszowego Passeratti b5 tdi i mojemu różowemu przestał działać zamek. Pilot i kluczyk nie otwierają samochodu. Dodam, że od jakiegoś czasu pasażera drzwi zamykały się losowo i trzeba było ręcznie zamknąć. Jakieś porady co to się zrobiło i jak w ogóle dostać się do samochodu?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 15
@tryb_graficzny:
Obstawiamy, ze zamykały sie losowo bo uklad podciśnieniowy którym sterowane sa zamki sie rozszczelnił, ew cos z kompresorkiem który jest w bagażniku. Mógł właśnie bić podciśnienie w nieskończoność i sie ugotować dlatego nic sie teraz nie odzywa. Mimo to z kluczyka ktoraś wkładka musi otwozyc auto. Gdy cały czas był otwierany z pilota polecam spenetrować wkladke wd40 albo czymś w podobie i rozruszać delikatnie tak żeby kluczyka nie zlamac
Passeratti b5 tdi i


@tryb_graficzny: > uklad podciśnieniowy którym sterowane sa zamki sie rozszczelnił,

@juldzi: Co ty pierd...lisz ? Tam są zamki elektryczne, w sobotę rozbierałem. Zerwało Ci się cięgno wew. na 80%
@juldzi kluczyk był używany od strony kierowcy ostatnio bo upadł mi pilot i przestał działać, a nie miałem w u mnie w domu zapasowego. Generalnie lipa bo zamek w bagażniku był zaklejony przez Niemca, a od pasażera jakoś od początku jak jest w mojej rodzinie (6lat) to nie działał. Od kierowcy kręci się bez oporu w kółko
Pilot i kluczyk nie otwierają samochodu.


@tryb_graficzny: Baterie sprawdź w pilocie. Jeśli zamek się zblokuje, to kluczykiem nie tworzysz.

Jak dostaniesz się do środka, to sprawdź kasetę MASTER (od kierowcy przód)
Obstawiamy, ze zamykały sie losowo bo uklad podciśnieniowy którym sterowane sa zamki sie rozszczelnił, ew cos z kompresorkiem który jest w bagażniku


@juldzi: Dobry żart. Widziałeś kiedyś coś takiego w Passacie B5??? :D
@Crea: udało się, tzn próbowałem wyciągnąć wkładkę, ale nie szło i jak już się poddałem, wsadziłem ostatni raz kluczyk i zadziałał. Stoi teraz otwarty w garażu i czeka aż znajdę czas podjechać z nim do mechanika.