Wpis z mikrobloga

Tak a propos zapinania pasów.

Mam ciotkę, która nigdy nie zapina pasów. Na dodatek zawsze siada z tyłu za kierowcą. Nie ruszam autem dopóki nie zapnie pasów. Oczywiście nie zapina i zaczyna się burzyć, że to jej sprawa czy zapina, czy nie. Ja nadal nie ruszam co raz bardziej zaczyna się burzyć aż wujek się za nią wstawia i wszyscy do mnie, żebym jechał. "Nic się nie stanie", "To tylko kilka kilometrów". Pojechałem zły. Sytuacja powtórzyła się 2-3 razy.

Postanowiłem więc, że nie będę jej woził. Wczoraj żona powiedziała, że wujek (mimo, że to rodzina od mojej strony) dzwonił do niej, żebyśmy ich podwieźli na imieniny (na które też jedziemy), bo chcą wypić. Żona się zgodziła. Ja jej powiedziałem, że nie chcę być kierowcą z powodu ciotki. Inba na całego, że robię problemy z durnych powodów. Wieczór zmarnowany.

Mirki, co robić??
Co robić z pasażerami, którzy nie chcą zapisać pasów?
Chcę dobrze... Jak to rozegrać, żeby nie być tym złym?

#gorzkiezale
  • 297
  • Odpowiedz
  • 2
@av18 Żona nie może prowadzić ? Generalne masz racje. Twój samochód Twoje zasady (pomijając kwestie prawne ). Chociaż jedno ostrzejsze hamowanie i by się nauczyła pasy zakładać.
  • Odpowiedz
@av18: To ciotka ma nasrane we lbie, bo nie chce zapiąć głupiego pasa. Stare baby tak mają, że prędzej się zesraja, niż posłuchają polecenia w dobrej wierze
  • Odpowiedz
@av18: Nie ruszam autem nawet o centymetr dopóki wszyscy pasażerowie nie są zapięci w pasy. Było trochę inb, ale już teraz praktycznie wszyscy mnie znają z tej strony.

Symulator dachowania trochę otwiera oczy na przydatność pasów, możesz zabrać rodzinkę na jakiś piknik motoryzacyjny i ich na niego wsadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@av18: ja na takie tłumaczenia odpowiadam, że nie interesuje mnie jej bezpieczeństwo. Po prostu nie chcę, żeby w razie wypadku jej zwłoki uszkodziły mnie. Powiedz ciotce, że jak nie zapnie pasów to niech sobie taksówkę wzywa, bo jeśli Cię szanuje to by pasy zapięła, skoro prosiłeś. Choć w sumie lepiej jej nie bierz, bo tacy odpinają je w trakcie jazdy. Miałem takich w aucie służbowym jak woziłem ludzi do pracy. Niech
  • Odpowiedz
  • 8
@av18 była jakiś czas temu kampania nt zapisania pasów, poszukaj filmiku, na którym teściowa siedząca z tyłu zmieniała się w kupę cegieł i pokaż jej przed wyjazdem
  • Odpowiedz
@av18: nie rób inb? Posadź ciotkę obok siebie, w razie wypadku ona wyleci przez szybę. Choć cała sytuacja wydaje się śmieszna, dorosły żonaty facet radzi się na portalu każdy wie jakim co robić bo ciotka jadąc z nim nie chce zapiać pasów. Tak ciężko postawić się głupiej ciotce? Nie i #!$%@?. Ew niech siada z przodu i leci przez szybe
  • Odpowiedz
@av18 jej ciało w przypadku zderzenia nawet przy normalnej prędkości będzie ważyć ok 6 razy więcej, jak siedzi za Tobą to fotel Ci polamie i poduszka Ci raczej nie pomoże podczas wypadku, wiec usadz ją na środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)niech leci przez szybę. Poza tym na pustym kawałku ulicy podczas małej prędkości (~30 wystarczy) przy lekko nacisnietym pedale gazu wciśnij lewą nogą bez sprzęgła hamulec, ciotka swój
  • Odpowiedz
@av18: Twoje życie jest ważniejsze niż "nie bycie tym złym", więc po prostu olej sprawę i jej nie woź. Przecież podczas wypadku lecąca ciotka zabije ciebie! A twojego różowego to nie rusza? Fajny związek skoro namawia cię do narażania się na utratę życia...
  • Odpowiedz
@av18 protip jest prosty. Rozpędź auto do jakiejś większej prędkości, #!$%@? nagle po hamulcach, jak się ciocia odbije ryjem od fotela to sama będzie pas zakładać xD
  • Odpowiedz