Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, ktoś obeznany z #hydraulika i #budownictwo może naprowadzi na źródło problemu ?
Nowe mieszkanie, pod prysznicem bateria z termostatem. Kurek zakręcony A woda zaczyna sama lecieć jak odkrece wodę w baterii umywalkowej w pozycję między zimną a ciepłą.. Tak to chyba nie powinno działać?
  • 11
@Jones_Indy ja mam tak ze jak stoje pod prysznicem i sie wycieram to jeszcze troche wody ze sluchawki poleci. Dlatego odwracam ja na sciane. Pewnie waz gdzies dziurawy i sie powietrze dostaje to cisnienie bla bla bla myslales ze gdzies tu jest rozwiazanie twojego problemu ale nie bo to nocna
Tu nie chodzi o to że coś tam leci. Zwyczajnie odkrecam wodę w umywalce i leci woda pod prysznicem jakbym normalnie odkrecil. Nie widziałem jeszcze czegoś takiego.
@Jones_Indy: mam dokładnie ten sam model od dawna, zawór jest mechaniczny i nie ma prawa otwierać się przy spadku ciśnienia bo czasem spada mi ciśnienie i nic się nie dzieje. Sama bateria działa dobrze? Tzn przełączanie słuchawka/deszczownica z regulacją ciśnienia działa? Regulacja temperatury działa prawidłowo?
@mrk79 To nowy budynek i jeszcze ciepła woda w obiegu nie jest zbyt ciepla więc nie wiem jak z samą temperaturą. Jednak ten problem wystąpił w momencie jak ciepla woda była zakręcona na liczniku. Termostat ustawiony na 38 stopni, zawór otwarty na deszczownie - nic nie leci. Odkrecam zimną wodę w umywalce i przekrecam baterię w stronę ciepłej wody, w pozycji środkowej zaczyna z deszczownicy lecieć normalny strumień. Problemu nie ma jak
@Jones_Indy: to trzeba było tak od razu napisać, skoro zakręciłeś ciepłą wodę na wejściu do mieszkania to skoro zostawiłeś baterię prysznicową w pozycji otwartej to po odkręceniu wody w umywalce część wody zamiast wylać się do umywalki "wbija" się do rury z ciepłą wodą i to powoduje że zaczyna lecieć pod prysznicem. Dodam tylko, że właśnie z takiego powodu przepisy zabraniają doczepiania wszelakich rurek/przedłużek do wylewki (kranu) bo gdyby coś brudnego