Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem! Przychodzę do was z pewnym problemem. Od około miesiąca wynajmuję mieszkanie, w międzyczasie wyniknął pewien problem. Właściciel mieszkania nie chce dać mi klucza do skrzynki na listy, uzasadniając to tym, że tam przychodzi do niego poczta. Ewidentnie bardzo nie chce, żeby jego korespondencja mogła wpaść w czyjeś ręce. Jak zapewne rozumiecie, ciężko żyć bez skrzynki na listy. W związku z tym, że właściciel prawdopodobnie nie odprowadza za mieszkanie podatku (kasa do ręki, nie chciał przelewem) to w umowie jest wspomniane o tym, że nie wolno mi się pod tym adresem zameldować. Jednak dość oczywiste jest, że gdzieś mieszkam, więc adres korespondencyjny muszę posiadać.

Jakieś porady? Bardzo nie chcę wykorzystywać informacji, że prawdopodobnie mieszkanie nie jest wynajmowane legalnie, ponieważ nie jest to problem na tyle poważny. W dodatku ledwo co wykręciłam się z bardzo pokręconej sytuacji w poprzednim mieszkaniu... Ktoś miał podobną sytuację? Chętnie poczytam o alternatywnych rozwiązaniach problemu lub może ktoś ma pomysł, jak nakłonić właściciela, żeby taki dodatkowy klucz mi dorobił.

#kiciochpyta #pytanie #mieszkanie
  • 11
@teksansky94: klauzula że nie możesz się zameldować całkowicie bezprawna, możesz się bez problemu zameldować. Nawet jak w urzędzie pokażesz tę umowę to nikt sobie nic z tego nie zrobi tylko cię normalnie zameldują. A listy nie wiem, wyciągaj pęsetą xD w ogóle dlaczego korespondencja nie przychodzi tam gdzie on mieszka tylko do mieszkania, które wynajmuje?
@teksansky94: rozumiem, że chodzi przede wszystkim o to, żebyś uzyskała dostęp do tej skrzynki, ale jeśli nie, to może zainteresuj się skrytką pocztową. Płatne 3 dychy jednorazowo, tylko ostatnio ciężko z dostępnością skrytek dla nowych osób, musiałabyś się zorientować w konkretnych placówkach.
@teksansky94: też teoretycznie nie mógłby tego egzekwować. No i w żaden sposób się nie dowie, jeżeli się zameldujesz przecież :D wiem, że nie tego dotyczy post ale tak w tych ciekawostki piszę.
@Limonene: wiem, ale też mnie to interesuje w sumie;) nie mam żadnego interesu w zameldowaniu się konkretnie tutaj, ale teoretycznie warto wiedzieć:) szkoda że taka sytuacja wynikła, bo mieszkanie bardzo fajne i póki co nie ma z nim żadnych problemów