Wpis z mikrobloga

Pierwszy etap making of Das Keyboard Ultimate DYI @ Home Cebula Edition.

Klawisz próbny.

1. Moją pierwotną próbę uniemożliwienia korzystania gościom z mojego pieca roboczego #pcmasterrace uznałem za niezbyt gościnną.
2. @StaryWedrowiec sugeruje pomalowanie klawiszy farbą akrylową. Stwierdziłem, że potrzebuję styropianu. Po pogadaniu z budowlańcami ocieplającymi blok niedaleko, ustaliliśmy jaka ma być łapówka - ich ulubione oranżadki.
3. Przypieczętowanie łapówkarstwa i złodziejstwa ;)
5. Płyn do mycia naczyń.
7. Wyschnięte.
8, 9. Rezultat świeżo po pomalowaniu. Pozostaje czekać 2 godziny zgodnie z instrukcją na puszce.

#komputery #daskeyboard #mordecontent
Mordeusz - Pierwszy etap making of Das Keyboard Ultimate DYI @ Home Cebula Edition. 
...

źródło: comment_Xal4mLvuIQGrbf8QkNHFHw4sZp1uN35z.jpg

Pobierz
  • 23
o co chodzi dokładniej bo zaciekawiło mnie


@Sash_a: Tak wygląda w/w klawiatura Das Keyboard Ultimate dla osób piszących bezwzrokowo, która kosztuje około 750 zł.

Przygotowuję jej cebula version do zrobienia samodzielnie, do tego będę miał klawisze szare :)

Dodatkowy plus jest taki, że na razie zostawię symbole i cyfry w górnym rzędzie, więc przeskok nie będzie tak drastyczny.
Mordeusz - > o co chodzi dokładniej bo zaciekawiło mnie

@Sash_a: Tak wygląda w/w k...

źródło: comment_jFcKvX4HBJlztVWMmKj0oz6jrrm5Ay7w.jpg

Pobierz
czemu nie kupisz tańszego mechanika i nie kupisz capsow ?


@Sash_a: Dostałbym #!$%@? od dźwięków mechanika. Ja potrzebuję cichej klawiatury, do tego zdarza mi się pracować przy kompie po nocach.

ale dlaczego zamalowujesz klawisze ?


@StaryZielony: Żeby odruchowo nie zerkać na klawiaturę.

I dlaczego pojedynczo skoro możesz je zmywaczem pozmywać ?


Ten klawisz to próbka przed pomalowaniem reszty, na razie nie idzie dobrze.
Ale zmatowiłeś ten klawisz?


@ZajebbcieTrudnyNick: W tym przypadku matowanie jest niepotrzebne. Klawisze nie są idealnie gładkie.
Lakierowałem wiele plastików (przede wszystkim elementy wnętrz samochodów) i wiem, że lakier z tych klawiszy ot tak sobie nie będzie odchodził.

I dlaczego pojedynczo skoro możesz je zmywaczem pozmywać ?


@StaryZielony: Zmywacz rozpuści plastik i zostawi obleśne mazy.

a.. bo ty chcesz tylko zamalować klawisze, jak malujesz to musisz dać 2 warstwy pierwsza lekka
Aha. Nie lakieruj pojedynczo, bo i pięć puszek lakieru nie wystarczy.


@StaryWedrowiec: I miesiąca by nie starczyło.

Kiedy ostatnio użyłeś klawisza scroll lock?

Bo ja dzisiaj. Jako próbkę. A wcześniej nie pamiętam kiedy, może z 10 lat temu?
@Mordeusz: Widzę, że pierwszą warstwę dałeś taką, żeby pokryło, a to błąd.
Pyl delikatnie. Po 3 warstwie powinno przykryć.
Za gruba warstwa i lakier stanie się mniej wytrzymały, a i przy załamaniach powierzchni (ranty) zbierze się go więcej.

Dysze trzymaj nie bliżej, jak 20-25 cm od klawiszy.
Dysze trzymaj nie bliżej, jak 20-25 cm od klawiszy.


@StaryWedrowiec: Tak robię zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Czyli delikatnie pylić, 3 warstwy, okay. Potem czekam 2 godziny. I co dalej? Jeszcze raz to samo? Bo to raczej nie będzie jeszcze pokryte no i dochodzi wypukłość napisów, którą chciałbym zniwelować.
Jakie trzy? Czytaj ze zrozumieniem. Trzy mogą przykryć napisy, ale ty potrzebujesz więcej, bo lakier będzie się z czasem wycierał od palcowania.

Na opakowaniu jest instrukcja, jak lakierować większe powierzchnie (grubsze warstwy),a nie drobne klawisze.

Pylisz delikatnie, czekasz 5-7 minut, po czym znowu pylisz. Ale bardzo delikatnie.
I tak z 8-10 razy. Żeby wszystkie warstwy tworzyły jedną odpowiednio grubą powłokę.

Potem czekasz ze dwie godziny i montujesz klawisze.
Jakie trzy? Czytaj ze zrozumieniem.


@StaryWedrowiec: Pisałeś to:

Pyl delikatnie. Po 3 warstwie powinno przykryć.


Ale teraz dałeś proste i jasne instrukcje, dzięki. Ja może trzeci raz w życiu malowałem coś sprayem dziś i jeśli chodzi o kwestie, w których nie mam doświadczenia, najlepsze są dla mnie instrukcje, jakbyś tłumaczył pięciolatkowi.

Ale i tak to na razie traktuję czysto eksperymentalnie, nawet jeśli farba ładnie pokryje, to zobaczymy jak szybko się będzie
Jakie trzy? Czytaj ze zrozumieniem. Trzy mogą przykryć napisy, ale ty potrzebujesz więcej, bo lakier będzie się z czasem wycierał od palcowania.


@Mordeusz: Napisałem wcześniej, że trzy powinny przykryć,a nie, że to koniec lakierowania.

Spoko. Bardzo często tłumaczę różne rzeczy kompletnym laikom i zawsze staram się dbać o szczegóły i tłumaczyć dlaczego tak,a nie inaczej.
W tym przypadku nie wiedziałem, że nie bawiłeś się wcześniej sprayami. Nie wiem w jakim wieku
Nie wiem w jakim wieku jesteś, a jak wiadomo starsze pokolenie (moje) za młodu często coś kombinowało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@StaryWedrowiec: Raczej także solidnie zawyżam średnią wykopową, ale akurat sprayami się nie bawiłem, za to układałem korki (coś jakby petardy) na torach kolejowych, przekładałem z kolegami zwrotnice, a w lesie paliliśmy ogniska i piekliśmy w nich ziemniaki, chodziliśmy na "rapsa", czyli kradliśmy owoce z drzew, często
układałem korki (coś jakby petardy) na torach kolejowych


@Mordeusz: Korkami się nie bawiłem, bo nieraz widziałem, jak innym eksplodowały w palcach (na przykład przy obieraniu).
Za to kapiszony czy saletra były ok. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Często z chłopakami chodziliśmy na most kolejowy i tam uciekaliśmy przed nadjeżdżającymi pociągami, albo podkładaliśmy monety i cieszyliśmy się z metalowych placków.