Wpis z mikrobloga

No to PiS znowu pokazał swoje prawdziwe oblicze,najpierw było 500 + teraz rozpocznie się kolejny program podatki+,kiedy tłumaczyłem zwolennikom PiS że każda podwyżka opłaty paliwowej nie uderzy tylko w kierowców ale negatywnie wpłynie na całą gospodarkę,dlaczego ? Bo kiedy transport stanie się droższy,to ceny żywności też będzie droższa co poczują już wtedy wszyscy a najbardziej ci najmniej zamożni Polacy ,niestety ale nie wiem jak już mam to tłumaczyć,edukacja w narodzie niestety leży,ciągle te same argumenty "ale za pełoo" "przez 8 ostatnich lat" "ale uchodzcy"... #neuropa #polityka #ekonomia
Kielek96 - No to PiS znowu pokazał swoje prawdziwe oblicze,najpierw było 500 + teraz ...

źródło: comment_BaWwYKh0tKnhKp1a41rGZImDhfMq8tg3.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@pk347: standardowo: a za peło to, teraz wreszcie coś dają ludziom (500+), nie chcemy uchodźców i żołnierze wyklęci XDD to jest już tak nudne, że szkoda wzroku na troli pisowskich

niestety z taką opozycją i tak ogromną ilością ciemnych tłuków w naszym narodzie spokojnie wygrają sobie kolejne wybory
Czekam tylko na to, aż te 500 zł nie wystarczy, aby zrekompensować pozostałe straty jakie osiągną przeważnie najbiedniejsi, zobaczymy czy walka z
  • Odpowiedz
@Kielek96: więc nawet gdyby PiS podniósł opłatę paliwową i tak będzie taniej niż zapeło xD

dlatego przygotujcie się na kolejne 8 lat rządów PiSu!
  • Odpowiedz
@murza: trolujesz?

cena baryłki w 2012 - ok. 380 zł / 160 = 2,37 => paliwo po 5,82
cena teraz 47*3,75 (średnia cena dolara z okresu 3M) => ok. 180 zł / 160 => 1,12 => paliwo za ok. 4,30

wniosek: cena baryłki spadła o ponad 52%, a paliwo o jakieś 26% i jeszcze chcą podnosić cenę, uważasz że to jest fair?
  • Odpowiedz
@murza: Ale dla mnie nie ma znaczenia peło, nigdy na nich nie głosowałem i nie mam zamiaru,dla mnie ma znaczenie cena paliwa która wynosiła by znacznie mniej gdyby większość sejmowa zdecydowała się obniżyć podatki i akcyzę to ulżyło by to wszystkim a przede wszystkim najbiedniejszym
  • Odpowiedz
@Kielek96: Przecież wzrost cen produktów, w tym paliwa i żywności nawet sprzyja konsumpcji. Tak jak w czasie deflacji ludzie oszczędzają, bo będzie taniej, więc po co mam kupować teraz, tak samo w czasie inflacji ludzie kupują teraz, bo jutro już będzie drożej. O dziwo lekka inflacja jest lepsza i lekka deflacja. Ogólnie nie popieram wzrostu ceny paliwa, ale pisanie, że wpłynie to źle na gospodarkę to już trochę podchodzi pod
  • Odpowiedz
@Tytyka: Każda podwyżka podatków powoduje hamuje rozwój gospodarki,w mniejszy lub większy sposób,bo powoduje on wzrost cen które zostanie przerzucony na konsumenta,50 groszy to wydaje się mało ale policz ile w ciągu roku może spowodować ubytku w portfelu,zgoda jeśli kupowali benzynę po 4,50 to kupią i po 5 zł,ale jednak w rocznych wydatkach spowoduję dodatkową dziurę w budżecie dla wielu gospodarstw domowych(plus jeszcze wzrost cen żywności który jest kolejnym negatywnym skutkiem
  • Odpowiedz