Wpis z mikrobloga

Ile może kosztować wymiana gniazda minijack w laptopie?
Czy jest to coś standardowego, czy cena może zależeć od modelu laptopa, gniazda(?), czegokolwiek?
Jestem zupełnym laikiem w temacie.

Kilka lat temu mając na sobie słuchawki wstałem i szarpnąłem za gniazdo. Uszkodzone zostało i gniazdo i jack od słuchawek, ale w taki sposób, że do siebie idealnie pasują XD Jak podłączam jakieś inne słuchawki (z niewygiętym jackiem), to muszę kombinować, by stykało. Więc tak sobie żyłem na tych samych słuchawkach, ale to ostatnio zaczęły się rypać, a przy obecnym stanie kupno nowych dość słabo wchodzi w grę.

#pytanie #waznepytanie #laptopy
  • 11
  • Odpowiedz
@Artistide: od 50zł do nieopłacalne.
Zależy od modelu, może być na taśmie, może być lutowane itp.
To jak zapytać ile kosztuje naprawa silnika w aucie. I tylko tyle szczegółów podać.
  • Odpowiedz
@Artistide: około 50zł zapłacisz.
Samo gniazdo kosztuje 20zł, lutowane jest na płycie. Za robociznę po znajomości pewnie 30zł, w serwisie 50-70 zł + cena gniazda.
  • Odpowiedz
@fstab: o #!$%@? chcesz mi powiedzieć że za rozłożenie całego laptopa na części pierwsze + wylutowanie gniazda + wlutowanie nowego kosztuje 50zł? Gdzie takie ceny będę outsorsować.
  • Odpowiedz
@Polskiham: jeśli bierzesz pod uwagę ceny w np. Warszawie to tak. Ale w mniejszych miejscowościach serwisy nie kasują tyle i takie głupoty za tyle właśnie mi lutowali.
  • Odpowiedz