Wpis z mikrobloga

@6th_Sense: To nie było spotkanie biznesowe tylko "wizyta państwowa" lub "wizyta oficjalna", a tam najpierw witają się ze sobą prezydenci i pierwsze damy. Prezydent RP przedstawia gościowi osobistości polskie, a małżonka prezydenta przedstawia je małżonce gościa. To jest błąd Trumpa, który przyzwyczajony jest do spotkań biznesowych, gdzie te zasady nie działają w ten sposób.

Edit: jestem na telefonie i chyba zawołałem nie te osoby co trzeba. @RolandoMaran:
  • Odpowiedz
@TulipanowyPostumentMelodii: Zwał jak zwał. Nie przyjechał przecież na herbatkę i ploteczki, więc poniekąd była to wizyta biznesowa. Pomiędzy państwami, głowami tych państw, ale nadal nie prywatna.
Gdzie w Twoim wyjaśnieniu jak to się ma do podawania ręki? Czyli chcesz powiedzieć, że Duda podaje rękę Trump'owi, Pani Duda - Melanii, no ok.. a gdzie punkt o A.Duda -> Trump, Duda -> Melania?
I jakie zasady jak działają inaczej w biznesie, rozwiń
  • Odpowiedz
@a665321: Widzisz ten moment zawahania na początku? Chciała podejść do Trumpa ale stwierdziła że nie będzie bezczynnie czekać aż skończy rozmawiać z naszym prezydentem i podeszła do Melanii. Obejrzyj sobie dłuższą wersje, może gdzieś znajdziesz.
  • Odpowiedz
@6th_Sense: To nie jest wizyta biznesowa, tylko obowiązuje protokół dyplomatyczny, według którego pierwsze mieli sobie podać ręce prezydenci, później pierwsze damy sobie. Jeśli ktoś tu się pomylił, to tylko Trump wyciągający rękę do Agaty Dudy.
  • Odpowiedz
@Drmscape: Jasne, dyplomacja wspiera biznes. Mój przekaz miał być jedynie taki, że tam obowiązują zasady inne niż na grillu z kumplami. I nie chodziło mi również o kolejność podawania sobie rąk. Mowa była o czymś innym, na co częściowo odpowiedziałeś: "Jeśli ktoś tu się pomylił, to tylko Trump wyciągający rękę do Agaty Dudy." Ale żeby mieć pewność to dopytam: Czy miałeś na myśli tu kolejność - czyli, że zrobił to
  • Odpowiedz
@Drmscape: Ok. A co później? Jak Panowie ze sobą i Panie ze sobą się już przywitają? Bo o tym miałam rozmowę z innym wykopowiczem. Czyli Trump -> p.Agata, Duda -> p. Melania.
  • Odpowiedz