Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej wejść na Świnicę? Jestem raczej początkujący i z górami nie miałem nigdy nic wspólnego więc nie wiem który szlak wybrać, z jednej strony chciałbym zobaczyć staw gąsienicowy z bliska ale z drugiej strony trzeba iśc przez Zawrat
#tatry
  • 13
@Svala: Kwestia kondycji. Ja też wybrałem Świnicę na pierwszy raz w Tatrach, ale za to miałem oblatane inne góry.

@ikq1: Idź sobie przez Murowaniec i Gąsiennicowy na Zawrat i zejdź na noc do Piątki. Jak cię to nie zabije to kolejnego dnia Świnica i powrót do Kuźnic przez Kasprowy. Będzie git. Nie łam się.
Jedną z fajniejszych rzeczy w chodzeniu po Tatrach jest spanie na glebie w schroniskach, dlatego tak
@Svala: @Svala: Wiem, dlatego wspomniałem o tym, że ja miałem obycie z górami. Ale nie oszukujmy się Tatry to jest coś innego i żadne doświadczenie górskie w PL się z tym nie liczy. W Tatrach trzeba mieć kondycję, więc jeśli ma to niech idzie. Latem jest tylu ludzi na szlakach, że raczej głupoty nie zrobi idąc sam pierwszy raz.
@ikq1: Idz od strony Kasprowego. Bylo to moje pierwsze wejscie. Nie mam tam jakis szczegolnych zagrozen. Jak Ci ekspozycja nie straszna to trudnosci tylko kondycyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ikq1 najpierw zacznij od Sarniej Skały potem Giewont, Kopa Kondracka, Czerwone do Twardego Upłazu i przez Wąwóz Kraków do Kościeliska na rozgrzewkę. Po takim dniu aklimatyzacji pomyśl o Świnicy, zwymiotuj i wróć do domu.