Wpis z mikrobloga

Czy ładowarką (output: DC 5.0V-2000mA) która przyszła mi z Redmi 3S mogę bez ryzyka ładować inne telefony? Pytam bo ta ładowarka ładuje szyciej od innych u nie wiem jaki to ma wpływ na baterię.
#xiaomi
  • 13
@Tosiek14 szybciej ładuje bo może dostarczyć więcej prądu ale i tak telefony same pobierają tyle ile potrzeba. Jak mają możliwość to i 2A beda pobierac.

I pewnie jak pozyczaja to wylaczaja telefon i laduje sie jeszcze szybciej
@Tosiek14: napięcie sie liczy. ile jest voltów. ampery nic nie zmieniają. telefon bierze tyle ile potrzebuje. to telefon najwyżej jest zdolny użyć tyle A a nie że ładowarka pcha taki prąd w gorszy telefon.
@Solonez: nie zmieniają nic w używaniu jej. nieważne jakie ma natężenie nałąduje każdy telefon. byleby miała 5v. jak ma mniej A to zrobi to wolniej a jak ma wiecej A to zrobi to szybciej. a jak ma dużo A i telefon tez może przyjmować dużo A to naładuje jeszcze szybciej
@Tosiek14: generalnie tak co do idei to szybsze ładowanie skutkuje szybszym zużywaniem się baterii, producent telefonu wrzuca takie ograniczenia aby bateria nie wybuchła, jednak przedwczesne zużycie baterii mu nie przeszkadza.

Oczywiście realny wpływ takiego ładowania zależy od wykonania baterii i istotny staje się dopiero od przekroczenia wartości właściwych danemu ogniwu.