Wpis z mikrobloga

Opłaca się kupować #telefon z Australii, a ściśle rzecz biorąc w Australii? Bo mam tam brata ciotecznego to by mi załatwił. Za 3 dni leci z powrotem. Może jest taniej tak jak na tym słynnym zachodzie.

Jakby wychodziło tak samo albo nieznacznie drożej to biorę dla samego faktu że z Australii XD. Tylko czy tam nie ma jakichś ograniczeń co do kategorii LTE, inne zakresy czy coś.

#android , nie #ios chyba że wybitnie tanio ale i tak raczej nie ale taguję, żeby zwiększyć zasięg, no i oczywiście #australia . #windowsphone też taguję żeby im nie było smutno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
K.....e - Opłaca się kupować #telefon z Australii, a ściśle rzecz biorąc w Australii?...

źródło: comment_IyVfGiOv2azpsgX2Sek4tEmoJr9EMW1i.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@KombajnemPrzezUkraine: Z tego, co przeglądam /r/Andorid, to Australijczycy narzekają, że telefony mają super drogie przez jakiś podatek. Warto ewentualnie sprawdzić oferty na OZ Bargain, może akurat coś wartego uwagi jest na przecenie.

Co do zakresów sieci, to nie mam pojęcia czego używają.
  • Odpowiedz
@mrkartofel1: wiesz co, wszedłem teraz na OZ Bargain i jeśli nie robią jakichś cyrków to S8 był za 660 AUD. Co prawda to kwestia tego czy to rzeczywiście za tyle było, ale jeśli tak to oferta naprawdę fajna. Dużo taniej niż w Polsce.

Zwykła Motka G5 plus kosztuje ok. 300 AUD, u nas od powiedzmy 1100 ZŁ najtaniej.

Tylko ja nie sprawdziłem po ile dolar australijski i założyłem że po 3
  • Odpowiedz
@mrkartofel1: może pójdę do producenta i zgodzi się uznać międzynarodową.

Tzn. napiszę do odpowiedniego oddziału, bo do pana chińczyka nie pójdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gwarancję mogę przeboleć.

Post Scriptum po edycji: może nawet wychodzić drożej, ważne żeby był z Australii. Tylko wtedy raczej nie wezmę S8, którego i tak pewnie nie wezmę ;-)
  • Odpowiedz
@KombajnemPrzezUkraine: S8 w takiej cenie to na pewno tzw. Grey import. http://blog.voiceplus.com.au/things-to-know-before-buying-a-mobile-phone-on-the-grey-market
Jeśli nie zależy Ci na gwarancji to spoko, gorzej jak z telefonem będzie coś nie tak od początku.
No i często są to międzynarodowe modele, mogą nie obsługiwać niektórych częstotliwości LTE. (np. Australia używa m.in band 28 - 700MHz a niektóre międzynarodowe modele tego nie maja). Nie wiem jak to wygląda w Europie.
Pozdro
  • Odpowiedz