Wpis z mikrobloga

@skinnydog: Dobrzy fotografowie pracują tym czym im wygodniej i tym co zapewnia im wymagany efekt, są tacy co pracują dużym formatem a tam lustra brak jest tylko matówka;) Są nawet tacy którzy nie potrzebują nic więcej prócz pudełka z dziurką.
@LurkerEmigrant: Spróbuj tym co masz pod ręką, telefon czy prosty kompakt a zobaczysz czy potrzebujesz czegoś więcej, jeśli tak to wtedy zastanów się czego ci brak w tel/kompakcie.
A tym o których powiedziałeś że są dobrzy i robia lustrzankami robią się same?


@ocotuchodzi: Przecież ci napisałem, że do lustrzanek jest potężna baza obiektywów i to się lepiej trzyma w rękach. Ja jestem praktykiem od tylu lat co przeciętny wykopek ich ma. Zacząłem od fjeda bardzo dawno temu. xD
@skinnydog: Potężna baza obiektywów jest do wykorzystania także w aparatach bez lustra ot choćby przykład Sonowskich A7 do których ludzie podpinają praktycznie wszystko. Mnogość obiektywów też nie jest wyznacznikiem poziomu fotografa i jego prac, znam mnóstwo ludzi którzy mają jeden i robią z tego użytek.
Uchwyt? Dla Ciebie lepszy, dla mnie też ale dla kogoś innego to może wada bo nie używa dużych obiektywów i wystarcza mu jakiś bezlusterkowiec plus założony
@skinnydog: Walka o wartość po przecinku, która często jest tylko cyferką nie mającą odbicia w rzeczywistości? Dla kogoś kto jak @LurkerEmigrant poszukuje apartau do zdjęć na wakacjach czasem na miście to bez znaczenia.
Najlepszy sposób na sprawdzenie co się dobrze trzyma i czym wygodnie fotografuje jest spotkanie na jakimś zlocie. Zazwyczaj ludzie mają tam wszelkiej maści sprzęty, jest czas żeby pomacać przymierzyć, wystarczy poszukać na foto forach.