Wpis z mikrobloga

Bizon amerykański największy obecnie ssak Ameryki Północnej, jego populacja przed 1800 rokiem była szacowana na 60 milionów osobników. W wyniku intensywnych polowań już sto lat później liczba bizonów w Stanach Zjednoczonych zmniejszyła się do ok. 300, przez co gatunek był bliski wyginięcia. Kolejne sto lat czyniono starania przywrócenia tego zwierzęcia na północnoamerykańskie prerie. W 2000 roku liczba osobników była szacowana na 360 tysięcy.

Poniżej fotografia z 1892 roku przedstawiająca stos czaszek bizonów, które po zmieleniu miały służyć za nawóz.

American Bison - Wikipedia (eng.)

#usa #bizon #fauna #historiajednejfotografii #fotohistoria
matthew - Bizon amerykański największy obecnie ssak Ameryki Północnej, jego populacja...

źródło: comment_xXuJ6oLtGaTsp5y8uKoEIfV0UMYcnFKl.jpg

Pobierz
  • 8
@PogromaPatusow: Amerykanów nazwał bym jeszcze okupantami w tamtych czasach
Nie interesowałem się historią Śląska, nie wiem czy można ich nazwać imigrantami, ale tak, zostali przeniesieni z innych rejonów aby zająć ziemie.

I dostajesz ode mnie złotą łopatę za pisanie w starym wpisie, ale to wina wykopu, że mikroblog pokazuje takie stare wpisy obok świeżych ( ͡ ͜ʖ ͡)
r.....y - @PogromaPatusow: Amerykanów nazwał bym jeszcze okupantami w tamtych czasach...

źródło: comment_1603042854ZVBsaniF5GVRxhNwreN43D.jpg

Pobierz