Wpis z mikrobloga

Chciałbym zaprosić entuzjastów fotografii z Łodzi a także innych miast na podwójną wystawę z okazją do porozmawiania o fotografii, która odbędzie się w dniu jutrzejszym w Łodzi.
Autorami zdjęć są dwaj panowie, ja oraz mój przyjaciel Tomasz Jarnicki będący znakomitym specjalistą fotografii analogowej.
Tematyka zdjęć to w przypadku Tomka - "Portret klasyczny" inspirowany twórczością Yousufa Karsha wykonany całkowicie techniką analogową srebrową z negatywów 4x5 cala na powiększeniach 40x50cm. Prace są dopracowane w każdym calu, z uwzględnieniem dawnych technik oświetleniowych i innych szczegółów, o które można zapytać i poradzić sie autora.
W moim przypadku jest to publiczny debiut dokumentu będącego efektem 3 lat współpracy z Państwową Strażą Pożarną i dotyczy zapisu ich działań. Jest to materiał unikatowy, bowiem towarzyszyłem funkcjonariuszom w trakcie działań ratowniczych tak blisko, jak to możliwe napierw wdrażając się w ich życie, aby zrozumieć zagadnienie, którego dotyczy materiał, a następnie przedstawić go w sposób adekwatny. Projekt ten jest próbą ponownego zainteresowania szerokiej publiki dokumentem fotograficznym, który od czasu ekspansji telewizji i internetu niestety bezpowrotnie utracił swoją pozycję.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, zapraszamy do Muzeum Książki Artystycznej znajdującego się przy ulicy Wincentego Tymienieckiego 24 w Łodzi na godzinę 17:00.

W muzeum będzie także dostępna wystawa stała dotycząca książek artystycznych oraz jedynego w Polsce kompletnego zakładu zecerskiego z możliwością odlewania czcionek ruchomych i druku z matryc.

#fotografia #lodz

W razie pytań służę odpowiedzią (oczywiście w miarę możliwości).