Wpis z mikrobloga

Wypatrzyłam w sklepie #piwo Żywiec Amerykańskie Pszeniczne więc wzięłam z ciekawości.
Aromat - cytrusy, słodko, szybko zanikają - podobnie jak Żywiec APA.
Kolor zmętniony słomkowy, piana fajna, smak słodowy - brakuje zarówno chmielu jak i cech pszenicy typu goździki czy banany.
Cena 4zł - za dużo.
Pobierz S.....a - Wypatrzyłam w sklepie #piwo Żywiec Amerykańskie Pszeniczne więc wzięłam z c...
źródło: comment_89iMWxB1ZSMVTPc2CWjEgzIJfArONHo5.jpg
  • 12
@Sybilla: czemu miałbym pomyśleć, że złośliwe? :D
ogólnie z tymi stylami to jest trochę dziwnie, lepiej popatrzeć na bjcp niż sugerować się nazwą, bo chociazby taka black ipa ma w nazwie jednoczesnie black oraz pale.

podstawowa różnica jest taka, że zasyp w amerykanskiej pszenicy jest podobny do tej co w europejskiej, ale nie korzysta się właśnie z dedykowanych drożdzy, tylko neutralnych, stąd właśnie brak nut banana czy goździka. A skoro drożdże
@Sybilla:
American Wheat nie ma typowych dla niemieckiej pszenicy banana i goździka, wręcz uzyskanie ich w tym stylu byłoby błędem. Profil mają mieć neutralny, z wyczuwalną nutą zboża i pszenicy, umiarkowanie niska goryczka i wyraźny chmielowy aromat

W zasadzie, American Wheat i APA szczególnie się nie różnią, poza tym że APA powinna być na samym jęczmiennym, natomiast w Wheat powinno być trochę słodu pszenicznego