Wpis z mikrobloga

@johny-kalesonny: nie przesadzaj. Pod rasizm podciąga się dziś wszystko. Jeżeli uznam, że dyskryminujesz mnie ze względu na światopogląd i nazwę cię rasista to czy faktycznie nim będziesz? Masz prawo nie lubić katolików, muzułmanów, kobiet, murzynów, dentystów i kogokolwiek chcesz. Dla ludzi zdrowych na umyśle, to się nazywa wolność przekonań i wypowiedzi, dla tych upośledzonych , to już rasizm (z wyłączeniem dyskryminacji chrześcijan, bo ich można dyskryminować wg. postępowych opinii).

Nie lubię
@ghostd: ja w komentarzu do tego znaleziska chciałem napisać, że jestem antysemitą, ale ostatecznie napisałem że nie lubię żydów, bo przewidziałem, że może się ktoś takie jak OP pojawić, który uzna to za nazistowski coming out.
Przypuszczam, że słowo rasizm zostało tu użyte w tym komentarzu celowo, jako przerysowanie aby uwidocznić głupotę tych, którzy szafują tym słowem na lewo i prawo w odniesieniu do każdej formy krytyki czy nietolerancji dla jakichś
@Marian_Koniuszko: "kilkanaście lat temu gdy biegałem po mieście z ogoloną głową, w glanach, słuchałem Konkwisty, Honoru itd, mówiłem o Bogu Honorze i Ojczyźnie, o zachowaniu czystości rasy wszyscy dookoła się śmiali... dziś ci co się śmiali płaczą a ja niestety z nimi bo ciapate mędy, czarne gnidy zalewają nasz kontynent a sprzedajne qrwy im na to pozwalaja!!! Wiem jedno: nigdy się nie zawacham stanąć w obronie moich idei, za Boga Honor
@ghostd: tego nie czytałem. Faktycznie język dość prymitywny, natomiast odnosi się do problemu, który bulwersuje społeczeństwo jestem przekonany, że niejeden Niemiec, Szwed, Polak czy Belg podobnie myśli czy mówi w zaufanym gronie.
Z drugiej strony "o zachowaniu czystości rasy wszyscy dookoła się śmiali" podchodzi mi ewidentnie pod naziola, a tych nie trawię, więc przyznaję, że gość ma jednak nierówno pod kopułką i takiego rasizmu (jakkolwiek dziwnie to zabrzmi) ja nie toleruję.
@Marian_Koniuszko: Ale rasizm to jest silne uprzedzenie na tle rasowym, to łączy się z patologią. Tak samo antysemityzm. Nie lubić Żydów to co innego niż antysemityzm, to może po prostu być jakaś śmieszna i głupiutka opinia. Antysemityzm to jest cała ideologia oparta na nienawiści do Żydów.. Taki sam schemat w przypadku rasizmu. Obydwie postawy są chyba karane btw (i powinny być karane).

Nazywanie siebie rasistą (czy antysemitą) i dostawanie 150 plusów
Nazywanie siebie rasistą

@johny-kalesonny: ale jest tak, ponieważ słowo antysemityzm czy rasizm straciło na pierwotnym znaczeniu. Teraz antysemita to każdy, kto nie lubi żydów, rasista to każdy kto nie lubi murzynów, arabów, czy ruskich, choć tylko na tym się zamyka cała ta ich ideologiczna "nienawiść". Nie robię im krzywdy tym, że ich nie lubię.
Ale tak jak pisałem wyżej, odebrałem te jego słowa jako ironię i myślę, że większość również. Natomiast