Wpis z mikrobloga

@Piotr_Rupik: ????

Grałem w EU od trzeciej części i Civkę od pierwszej części. Także jak już to w ogóle EU to młodsza siostra Civki i w ogóle hurr durr.

No i generalnie nie oszukujmy się, Civilizacja jest znacznie ciekawsze mechanicznie, od 5 części walka jest bardziej angażująca i taktyczna, a nie #!$%@?ć ile się da jednostek na jedno pole. Komputer na szczęście nie spamował trebuszami. W szóstce zaś jest jeszcze lepiej
Uważaj - mi ta część zjadła setki godzin :D Szóstka wprowadza szereg innowacji, to prawda, ale moim zdaniem trochę odbiega klimatem od poprzedniczki - głównie przez inny styl oprawy graficznej i muzykę, ale to subiektywna opinia.
Co do EU4, tutaj gra oferuje nam mnóstwo rozwiązań na poziomie mikro i właściwie o to głównie w tej grze chodzi. W Cywilizacji wszystko jest uproszczone i nastawione na radochę z rozgrywki, w której szybko widać
@Piotr_Rupik: @DiscoKhan: szczerze? Mam wrażenie, że znaczna część wyznawców "piątka to gówno, tylko 4!!!" gada tak bardziej z sentymentu do tej części i z przyzwyczajenia. Ewentualnie doszły ich słuchy (lub sami wypróbowali) o #!$%@?ści piątki po premierze i zamrozili swoje poglądy na tym etapie, ignorując masę patchów, dlc i dodatków, które uczyniły z niej wyśmienitą grę.

Żeby nie było: JAK NAJBARDZIEJ ROZUMIEM, że komuś może się bardziej podobać w czwórce
@db95: kupuj dodatki i sciagaj mody - Civka jest uposledzona jesli chodzi o niszczenie miast-panstw oraz stolic, ale z mode RazeAllCities mozesz poprowadzic oczyszczenie calej mapy z heretykow ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam
@db95: zalezy co lubisz. Jak chcesz palic wszystkie miasta - RazeAllCities. Jak chcesz zagrac "historycznie" to sciagasz mapki np. Europy z Workshopu i kazda nacja startuje tak jak w rzeczywistosci. Jak lubisz Gre o Tron, Wladce Pierscieni - to tez odpowiednie mapki. Jest jeszcze fajny edytor - Ingame Editor, taki cheat-engine jak chcesz sie pobawic. Musisz poprostu myszkowac po workshopie i sprawdzac co lubisz.
@aderonraven: Jak widziałem w zapowiedziach do piątki, że mają dodać heksy najpierw w głowę zachodziłem po co taka zmiana skoro były kwadraty i było dobrze, ale później w głowie zatrybiło, że jedna jednostka na pole i właśnie heksy robią różnicę. Co innego gdy co kolejkę masz 8 kierunków do wyboru, a co innego gdy 6, zwłaszcza w walce. No i w piątej części rewolucyjna zmiana dwóch punktów ruchu na kolejkę, bo