Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni w sieci toczy się zaciekła dyskusja na temat powrotu Anny Lewandowskiej do formy po ciąży. Żona Roberta rozwścieczyła internautów zdjęciem, na którym pokazuje umięśniony brzuch miesiąc (!) po porodzie. Wielu krytyków zarzuciło jej, że niepotrzebnie epatuje odchudzoną figurą i wpędza wiele kobiet w kompleksy.

Do grona otwarcie atakujących postawę Lewandowskiej dołączyła właśnie Sylwia Chutnik, pisarka i felietonistka Wysokich Obcasów. W szczegółowej analizie działań Ani w serwisach społecznościowych, dziennikarka zwraca uwagę na to, że sportsmenka niepotrzebnie promuje swoją nienaganną figurę po porodzie i "bycie fit" w imię swoich zasad i standardów.


#!$%@?, niech Lewandowska będzie gruba i brzydka, bo może wpędzać niektóre feministki w kompleksy xD

http://www.pudelek.pl/artykul/112717/pisarka_atakuje_lewandowska_bycie_fit_nie_oznacza_wciskania_ludziom_ze_to_najwazniejsza_sprawa_w_zyciu_gdzie_sa_dziewczyny_robiace_doktoraty/

#bekazfeministek #bekazfeminizmu #feminizm #bekazlewactwa #4konserwy
mopo - > Od kilku tygodni w sieci toczy się zaciekła dyskusja na temat powrotu Anny L...

źródło: comment_6MOxKaO4dnIdRIM01BRUi5m5TqoIOZGd.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mopo: To jest lewacka logika w najlepszym wydaniu. Sprzedawanie ludziom praw i wolności, nie sprawi że będą nagle chudzi, do tego trzeba odpowiedzialności, ćwiczeń i samozaparcia. Ludziom przesiąkniętym tą durną ideologią ciężko jest przyznać, że nie ma innej drogi do podobania się facetom niż dbanie o siebie i promowanie tego, dalej brną w dekonstrukcję rzekomo fallogocentrycznego społeczeństwa (tak jak to wymyślił Jacques Derrida) i walkę z wydumanym patriarchalizmem, zamiast zwyczajnie przyznać,
  • Odpowiedz
@mopo Myślę że pewnie chodzi o to, że ogólnie kobiety po porodzie zazwyczaj nie mogą wyglądać świetnie od razu, a frustracja tym spowodowana w połączeniu z depresją poporodową może doprowadzić do tragedii. I finalnie - pani Lewandowska wcale nie wygląda jak ba tym zdjęciu, więc jest to zwykle kłamstwo by móc wmawiać wszystkim że ona jest lepsza niż wszyscy.

Jakie jest rozwiązanie? Nie,nie ma być brzydka i gruba. Tylko nie powinna umieściać
  • Odpowiedz
@mopo: Nie jest przerobione. Jest zmanipulowane. Jak wszystkie zdjęcia tego typu.
Podstawowe techniki manipulacji to napinanie mięśni zeby było je widać, odpowiednie oświetlenie, odpowiedni kontrast. W ogóle większość fit lasek na instagramie wygląda zupełnie inaczej na prawdę, ale na czymś trzeba biznes kręcić.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: Nieprawda, nie jest zmanipulowane. Sama miałam płaski brzuch już ze 2 tygodnie po porodzie, a kilka dni po taki, że w zasadzie tylko ja wiedziałam, że to brzuch pociążowy, bo się jeszcze w spodnie typu S wciskałam, a nie wisiały na mnie, jak zwykle. ;)
  • Odpowiedz