Wpis z mikrobloga

@Sepzpietryny: Śmieszą mnie te transparenty, tak walczą/walczycie o te czyste chojny, a starczy się przejść dalej ulicą Rolniczą (wzdłuż torów na łąki). Śmieci jest niesamowita ilość, odpadki od mechanika samochodowego, śmieci bieżące, telewizory itp itd. Jak można mieć działkę obok takiego syfu i wywieszać taki transparent? Hipokryzja w czystej postaci. Syf mi nie przeszkadza, ale to że ktoś może zarobić już tak...

Mieszkam na Rolniczej więc w/w sprawa również mnie dotyczy.
  • Odpowiedz
@Adasi: Uważasz że te śmieci są mieszkańców? Te części samochodowe to najczęściej odpadki z dziupli samochodowych ale trafiają tam też śmieci ludzi z innych części miasta, czasami udaje się ich zidentyfikować po korespondencji itp. i zawiadomić odpowiednie służby.

A Stowarzyszenie Czyste Chojny między innymi zajmuje się dbaniem o otoczenie, ostatnio z mieszkańcami zorganizowaliśmy akcję sprzątania i koszenia zaniedbanej działki róg Chłodniowej i Kurczaki, częstsze patrole straży miejskiej to też wynik upominania
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: Absolutnie tak nie uważam, wiem że to jakieś mendy podrzucają. Jeżeli się stowarzyszenie zajmuje dbaniem o otoczenie to bardzo się cieszę, natomiast ja poprawy czystości mojej okolicy nie widzę od dawna (bez urazy). Na ulicy Chłodniowej byłem raz w życiu więc się nie wypowiem.
Tak czy inaczej, moim zdaniem siły są źle ukierunkowane bo to nie Hutchinson jest tu syfiarzem, a sami mieszkańcy tej czy innej części Łodzi.
  • Odpowiedz
@Adasi: Hutchinson sam przyznaje że jest problem, zarówno z hałasem jak i smrodem, przyznaja się do tego więc dziwne że ich bronisz zwłaszcza że podobno mieszkasz w okolicy.
Wyobraź sobie że dzięki naszym interwencjom podjęli temat i chcą zainwestować w skrubery które mają problem smrodu ograniczyć.

Twoje posty brzmią jak bys nie miał pojęcia o co chodzi tylko byl ich pracownikiem
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: W okolicy już bardzo dawno nikt niczego nie uprawia i jesteś jedyną osoba która czuje tam gówno więc szukałbym przyczyny we własnym mieszkaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A na poważnie to smród gumy jest tak charakterystyczny i niesie się tak daleko że trudno mi uwierzyć że mieszkając tam czasami go nie czujesz, ostatnio bardzo dużo zrobili i trochę się poprawiło ale to nadal problem.
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: przecież nawet na mirko były wpisy o tym i ludzie wymieniali się informacjami gdzie śmierdzi a gdzie już nie. Pola uprawiane są tych okolicach o których rozmaiwaliście wyżej że ludzie tam śmieci wyrzucają. Więc swoje zaczepki na poziomie podstawówki wsadź sobie w dupę. Nie chodzę pod Hutchinsonem i nie wącham, ale gumy nie czuję. Co do hałasu to już kamieniarze z Kurczaków są bardziej wkurzający.
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: Znam te miejsca i nikt tam nic nie uprawia od wielu wielu lat, najbliższe pola i to niewiele masz w okolicy Tomaszowskiej, tam poza tą jedną fabryką nic nie śmierdzi więc to było raczej stwierdzenie faktu nie zaczepka.

Nie trzeba być kolo fabryki żeby czuć ich smród, skargi na nich składają ludzie mieszkający nawet po drugiej stronie Rzgowskiej choć nie zawsze wiedzą skąd pochodzi, hałas faktycznie jest dokuczliwy tylko dla
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: Jak ktoś składa skargi po drugie stronie ulicy Rzgowskiej to jest zwyczajną mendą, byle by uprzykrzyć życie innym, najgorszy gatunek człowieka. Mieszkam na Rolniczej na najwyższym piętrze i nigdy nie było ani smrodu, ani hałasu.
Nie nie pracuje w Hutchinsonie, ani w Uberze ani w niczym innym, zwyczajnie nie popieram działań antyprzemysłowych jeżeli nie mają żadnego podłoża. Mam własną firmę i również mieszkańcy zgłaszali protesty na to co robię. Raz
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: Jak może być czuć smród na 2km, jak nikt z moich sąsiadów nie ma takich problemów a mieszkamy dużo dużo bliżej.

Jeszcze ten gość:
- Jak Pan kupował to już zakład był?
- Był, ale jeszcze wtedy nie na tyle uciążliwy.

No debil, po prostu debil. Takich ludzi tylko tępić. To samo było z torem lublin. Był tor, zrobili osiedle, nie ma toru bo hałasowali. No k....

@WhiteRaven12 chyba też
  • Odpowiedz
@Adasi: Czego nie zrozumiałeś w wypowiedzi "po rozbudowie zakład stał się uciążliwy"?
Facet którego nazwałeś debilem jest pracownikiem naukowym jednej z łódzkich uczelni.

A niestety smród potrafi się nieść daleko dalej, czasami jest tak że dalej czuć go lepiej bo tak rozchodzi się powietrze zwłaszcza gdy wentylatory są wysoko. To że jest i nie nie mały potwierdzają wszyscy łącznie z samym zakładem a ty jeden zaprzeczasz
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: Kupowanie działki/domu przy torze samochodowym/fabryce i poźniej uskarżanie się na skutki uboczne = Debilizim przez duże D. Nieważne czego pracownikiem jesteś.

Mieszkam na rolniczej 55, na szóstym piętrze. Przy samej fabryce również nieraz bywam i nie ma ani hałasu ani smrodu. Twierdzisz, że koło mnie nie śmierdzi będąc w dość dużej bliskości do fabryki, a śmierdzi na rzgowskiej? Przy tesco (tak jak mówią ci ludzie)?! Gdyby tak było to by
  • Odpowiedz
@Adasi: Chyba czas na koniec karmienia trola, skoro twierdzisz że mieszkasz obokl i nie czujesz tego co czują wszyscy sąsiedzi a samo źródło problemu potwierdza i (jak twierdzi) stara się poprawić to coś jest nie tak!

Zdecydowana większość mieszkańców była tam wcześniej niż zakład a to przeciwko czemu protestujemy to pomysły miasta na pogłębianie patologii przez rozwijanie strefy przemysłowej w tej okolicy, zajmujemy się też piętnowaniem śmiecenia i czyszczeniem okolicy. Np
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: w takim razie proponuje zaklad. Stawka 10000 zł. Możesz przyjść o dowolnej porze i dacie. Jeżeli cokolwiek wyczujemy, ja place, jezeli nie, ty placisz. Możemy wziąć kilku przypadkowych przechodniow by ocenili. Wchodzisz w to?
  • Odpowiedz