Wpis z mikrobloga

@BJXSTR: to jest rak w stylu "kulturysta wie więcej niż niejeden lekarz", albo "popracowałbyś synek na budowie, tam byle robol wie wincyj niż te twoje inżyniery". Wytłumaczenie dla ludzi prostych, leniwych i zakompleksionych.
  • Odpowiedz
@BJXSTR: @YoshiTurboMaster: przykład podałem do wykopowych mondrości, bo akurat ostatnio był ziomek który rzeczywiście z takich gównoporad rzucił studia
Ten akapit jest tak przeżarty głupotą, że nie ma co specjalnie komentować. Nie będę się produkować dla przygłupa uważającego, że pójście na studia oznacza, że człowiek będzie głupszy (sic). Wot, gadanina od przygłupa dla zakompleksionych.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gwynebleid ale kto powiedział że ktoś tu uważa, że fakt ukończenia studiów sprawia że jest się glupszym? :) ja niedawno ukończyłem studia techniczne, uzyskałem tytuł mgr inż, i jestem zdania że od pewnego momentu studia to taka sztuka dla sztuki...
  • Odpowiedz
@BJXSTR: chyba tylko gówno kierunkach, socjologiach, politologiach i innych stosunkach międzynarodowych, bo na polibudzie jest zgoła inaczej.
  • Odpowiedz
@Fafnucek: Co nie zmienia faktu, że dawka praktyki niezmiernie ułatwia przyjmowanie związanej z nią wiedzy. Na studiach uczyłem się rzeczy trochę w próżni i nie wiedziałem co wykorzystam, a co jest tylko teoretycznym rozwinięciem. Dużo lepiej bym sobie uporządkował wiedzę którą serwują studia gdyby najpierw mi jej do czegoś zabrakło.
Dlatego osoba która coś robi i sama się w tym celu douczy dużo sprawniej skorzysta z wiedzy niż osoba która wiedzę
  • Odpowiedz
@kiciek: no, ale ten cytat jest zupełnie o czym innym. Ja dobrze wim, że praktyka+teoria, ale znam paru takich samouków-filozofów, co sobie skutecznie pracę utrudniają takim podejściem.
  • Odpowiedz
uzyskałem tytuł mgr inż, i jestem zdania że od pewnego momentu studia to taka sztuka dla sztuki...

@BJXSTR: nijak to się ma do cytatu. Mądrość to nie tylko praktyczna wiedza, tę można zdobyć i w zawodówce. Na uczelnię się idzie po coś więcej. Jak sama nazwa wskazuje, na studiach się nie uczy, lecz studiuje (;. Subtelna różnica.

Btw czyje słowa RAZ przytacza w tym fragmencie?
  • Odpowiedz
@pawelososo: @fir3fly: No tak, projektować instalację wodne, elektryczne, budynki czy oczyszczalnie ścieków to uczą w zawodówce albo samemu można się nauczyć na praktykach w Strabagu. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).
  • Odpowiedz
@Immun: Ja nie cisnę beki ze studiów technicznych, tylko ze studenciaków polibud ze złudzeniem ponadprzeciętności tylko z tego względu że studiują techniczny kierunek, jednocześnie nic sobą nie reprezentując oraz posiadając znikomą wiedzę o swojej specjalizacji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@fir3fly jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie że studia w niewielkim stopniu dają wiedzę praktyczną właśnie, moje doświadczenia są takie, że otrzymałem jakiś wstęp do wiedzy teoretycznej z szerokiego spektrum przedmiotu studiów, ledwie zalążek praktyki, a wszystkiego uczę się i tak w pracy plus staram się poszerzać wiedzę we własnym zakresie. No ale to nadal ma się nijak do tego cytatu. A cytat jest z samego RAZa, "Walc Stulecia".
  • Odpowiedz
@Fafnucek: Be zbytniego pitolenia :
- Socjologia
- Politologia
- Nauki Polityczne
- Stosunki międzynarodowe
i wiele innych bzdurnych kierunków które robią studentowi wodę z mózgu i gówno dają.

Dzięki takim "absolwentom" UE wygląda tak jak wygląda
  • Odpowiedz