Wpis z mikrobloga

Mirki szukam jakiś płatnych praktyk/stażu na czas wakacji w sektorze IT ( ͡° ͜ʖ ͡°) (na programistę w przyszłym roku będę startować, trochę muszę jeszcze skilla podciągnąć).
Generalnie warto się w coś takiego pchać? Są jakieś kruczki, że jak pracuje u nich 3 miechy (interesują mnie tylko płatne praktyki) to potem muszę w firmie być jeszcze np. pół roku? Po prostu teraz nie wiem czy i jak pogodzę to z planem zajęć.
#praca
  • 16
  • Odpowiedz
@Weirdoo: 22, wcześniej pracowałem prawie rok w hotelu w biurze. Jeszcze wcześniej jako kelner i sprzedawca w sklepie, jednak tutaj krótko.
Nie miałem pojęcia jak to wygląda ze stażem/praktykami bo nigdy się tym nie interesowałem. Od cholery znajomych idzie na jakieś darmowe to postanowiłem spytać się na mirko bo może faktycznie jest coś na rzeczy.
  • Odpowiedz
@MatexN: Czaję. Jak na moje to nie masz się po co napalać na płatne praktyki, raczej bym o tym nie marzyła... Zwłaszcza ze nie masz doświadczenia :) A masz chociaż coś na papierku?
  • Odpowiedz
@Weirdoo: Ahh teraz skończyłem 2 rok informatyki na WAT.
No nic jak się nie uda, to zawsze zostaje mak czy kfc na 3 miechy, przynajmniej blisko będzie.
Ew. jakaś praca biurowa itp.
  • Odpowiedz
@MatexN: Ok, o to mi chodziło. No to tak - o płatnym stażu raczej nie myśl, nikt Cię z takim marnym doświadczeniem nie weźmie. Moja propozycja - tester programowania. Branża bądź co bądź it ;) A płaca lepiej niż w gastro. Mój narzeczony tak pracował na studiach i koniec końców po znajomosci wzięli go do większej firmy.
  • Odpowiedz
@Weirdoo: A wysłałem też kilka cv do takich firm i na pewno jutro się rozejrzę jeszcze.
Dzięki za rady mirabelko. Co do doświadczenia, to czasem trochę szczęścia i da radę się wkręcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MatexN: Spoko, z tego co pamietam to bardzo sobie chwalił taka prace tylko musisz się nastawić że mimo ze jest przyjemna to jednak fizyczna i to nie jest siedzenie za biurkiem za 15k ;) Ale małymi kroczkami... warto wyrobić sobie znajomosci - znam z autopsji
  • Odpowiedz